BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kinek, mennyi a fizetése? Levágják a főnökök bérét

Magyarországon is megmarad a bónusz, ha jól kezelik a válságot a vezetők

A több sebből vérző brit ingatlanpiacon most már a felső vezetők is jobban megérzik a visszaesést: megszakadt ugyanis jövedelmük látványos emelkedése, öt éve a legkisebb mértékű volt a növekedés, sőt, egyre inkább a stagnálás a jellemző.

A bónuszok legalább olyan sebességgel mozognak lefelé, mint az ingatlanok vagy maguknak az ingatlanos cégeknek az értéke – derül ki a PricewaterhouseCoopers (PwC) felméréséből.

PwC szakértői szerint a tipikus ingatlanos felső vezetők általában ugyanannyit keresnek, mint a londoni értéktőzsdén jelen lévő más vállalatok menedzserei, vagyis évente átlagosan 411 ezer fontot (alapfizetés). A pénzügyi igazgatók körülbelül 300 ezret kasszíroznak, ez ugyanakkor 25 ezerrel több, mint az egyéb tőzsdei cégeknél.

Magyarországon nem készült ehhez hasonló felmérés. Flaskay Károly, a PwC ingatlanos igazgatója azonban hozzáfűzte: a különböző típusú ingatlancégeknél igen eltérő hatásokat váltott-válthat ki a válság. A közvetítői-bérbeadói ágazat már eddig is jutalékrendszerben működött, így nagyobb mértékben függött a tényleges piaci mozgásoktól, s a vezetők javadalmazása is szorosabban kapcsolódik ezekhez.

A fejlesztőknél nem kell aggódniuk azon cégvezetőknek, akiknek a vállalata nagy lendülettel és az egyes projektek finanszírozását már megoldva érkezett a válság kezdetéhez. Itt általában nem lett kisebb a bónusz sem, hiszen kezelni kell a válságot, a nehéz időszakban talpon kell maradni, sőt, még új üzleteket is szerezhetnek – más cégek kárára –, s ezt elismerhetik a tulajdonosok.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.