Hogy mi változott az elmúlt 12 napban? Gyakorlatilag semmi. A gazdasági indikátorok nem mutatnak tartós visszapattanást (csupán az eddigi szakadás utáni stabilizáció rajzolódik ki, ebből azonban sehogy sem lesz tartós emelkedés) – írja a Cashline iránytűje.
A vállalati gyorsjelentések pedig túlélő üzemmódról árulkodnak, a negyedév folyamán olyan látszatintézkedéseket tettek, amelyek a rövid távú működést szolgálják, de semmi sem garantálja azt, hogy ezt több negyedéven keresztül fenn tudnák tartani. Ezzel egybecseng a legtöbb vállalatvezető prognózisa is, akik gyakorlatilag kiszámíthatatlan üzleti környezetet várnak a következő néhány negyedévben.
Ezek tükrében már nem annyira meglepő a zárás utáni gyorsjelentések tömege: a Microsoft árbevétele 17 százalékkal csökkent éves bázison, amelyre a cég történetében még nem akadt példa (maga az érték egyébként 10 százalékkal maradt el a piaci várakozásoktól, köszönhetően a jelentősen visszaeső keresletnek).
Az Amazon internetes kereskedelmi cég árbevétele is elmaradt a várakozásoktól, bár így is 15 százalékkal bővülést jelzett éves bázison. Természetesen a kereskedelmi társaságoknál az árbevétel nem az első számú indikátor, mivel a vállalatnál csak a marzs csapódik le. A nettó eredmény 13 százalékkal zuhant éves bázison, azonban így is meghaladta a konszenzust.
Csalódást keltettek az American Express számai is, a társaság ugyanis részvényenként 9 centes nettó eredményt tett közzé, amely jóval elmaradt a 27 centes várakozásoktól. Amennyiben azonban a TARP-segély visszafizetése miatti 18 centes részvényenkénti veszteséggel korrigálunk, akkor hogyhogy nem már pont a konszenzusnak megfelelő eredményt kapjuk (más kérdés, hogy nem lehet tudni, az elemzők számoltak-e és ha igen, akkor mekkora veszteséggel ezen tétel kapcsán).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.