A szakember hozzáteszi: „Szintén ígéretes befektetéseket találhatunk hosszabb távon az ingatlanszektorban is, amely, bár nagyon lassan áll talpra, reprezentánsai rendkívül alulértékeltek és az egyes cégek részvényeinek likviditása is olyannyira alacsony, hogy amint erősödik a befektetők kockázatvállalási hajlandósága, s megmozdulnak ebben a szektorban is, akkor ez erős árfolyam-felhajtó erőt kell, hogy jelentsen majd.”
Az ingatlanszektor teljesítménye kapcsán a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója kifejti: „A többek között osztrák, cseh, orosz és izraeli, összesen több mint negyven, ingatlanszektorban működő cég teljesítményét leképező Unicredit Real Estate Index 2007 júniusa és idén március között, 92 százalékos esést produkált, azaz gyakorlatilag az egész szektornak csődárazása volt. Az elmúlt közel fél év során azonban, 118 százalékot emelkedett az index értéke, s bár még nagyon messze van a válság előtti szinttől, az optimista piaci hangulat eredményeként, kezdenek visszatérni a befektetetők ebbe a szektorba is.
A szektort jellemző emelkedő trendet tükrözi a globális és a regionális infrastruktúra- és ingatlanszektorban érdekelt vállalatok teljesítményéből részesedést kínáló Generali Infrastrukturális Részvényalap teljesítménye is, amely tavaly júliusi bevezetése óta összesen 14,59 százalékos hozamot biztosított a befektetőknek, 2009. évi nominális hozama pedig meghaladt a 38 százalékot. Továbbra is arra számítunk, hogy a globális pénzügyi válságot túlélő cégek papírjaiban komoly potenciál lesz egy felívelő szakaszban.”
Pillár Zsolt ígéretes befektetéséként emeli ki a Generali Infrastrukturális Részvényalap portfóliójában 11 százalékos súlyt képviselő, stabil finanszírozási háttérrel rendelkező osztrák Immoeast, valamint Immofinanz ingatlanfejlesztő papírjait, érdemes odafigyelni ugyanakkor a július közepe óta 90 százalékos részvényárfolyam-növekedést produkáló Orco, illetve a cseh ingatlanszektorban működő ECM papírjaira is.
„Rövidebb távon a kockázatkerülőbb befektetők számára az infrastrukturális szektor reprezentánsainak papírjai ajánlhatók, mivel ezen cégeket a kormányzati gazdaságélénkítő csomagok közvetetten, vagy közvetlenül segítik, így cash-flow termelő képességük hosszú távon biztosított. A szektorból érdemes figyelemmel kísérni a szállítási kapacitásokat megnövelő konténereket gyártó China Merchants Holding papírjait – amelyek árfolyama idén január óta 83százalék-kal emelkedett –, illetve a brazil piacról a CEMIG áramszolgáltató, valamint az energiaszektor számára csővezetékeket gyártó Tenaris részvényeit.
Utóbbi két cég defenzív stratégia esetén lehet jó választás: az elmúlt időszak tapasztalatai azt mutatják, hogy a brazil részvénypiac negatív piaci hangulat esetén védettebb, s a dél-amerikai ország gazdasága is kevésbé érintett a válságban, így a piacok is gyorsabban és könnyebben emelkednek egy felfelé ívelő trend esetén.” – hívja fel a figyelmet a Generali Alapkezelő befektetési igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.