A BUX index 31 százalékot emelkedett július és október között, s ezt a nagyobb forgalmú részvények is követték. A dobogó legfelső fokára az FHB kerülhetett, amelynek papírjai az elmúlt három hónapban 75 százalékkal drágultak, de általában is elmondható, hogy a bankszektor vitte a prímet világszerte.
A globális indexek egyébként szinte mindenhol hasonlóan kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, Magyarország helyzete csupán annyiban különleges, hogy most nyáron hozta meg a kormány azokat az intézkedéseket, amelyeknek köszönhetően javult gazdaságunk megítélése, emellett a Magyar Nemzeti Bank is megkezdte a meredek kamatcsökkentési ciklusát.
A régió korábbi kedvenceinél ez idő alatt fordított költségvetési folyamatok indultak be, így a magyar papírok most lényegesen nagyobb súlyt kaptak a nemzetközi részvényportfóliókban – mondják az elemzők.
A hazai folyamatokat a nemzetközi tőkeáramlás határozza meg, most keresi a pénz a helyét – mondja Herczenik Ákos, a Raiffeisen elemzője. Korábban a régiót alulsúlyozták a befektetők, emiatt adódott, hogy a jelenlegi kedvező hangulatban ideáramoljon a pénz. Viszont túl is futottak az indexek, több papír is túlárazottá vált – állítja Herczenik, aki nem ajánlja a belépést a piacra a jelenlegi szinteken.
Az év utolsó három hónapjában ugyanis már nem ismétli meg a hajrázást a piac, sőt, Herczenik szerint érik egy nagyobb kijózanodás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.