A dollárt 183,99 forinton jegyezték 1,4729 dolláros euróárfolyam mellett, míg szerdán délután négy órakor 183,18 forinton (1,4672). A svájci frank jegyzése 178,55 forint a szerda délutáni 177,21 forint után, 100 japán jen pedig 207,64 forint az előző napi 206,13 forint után.
Csütörtökön délelőtt a nemzetközi piacokon a világgazdasági fellendülés kezdetére utaló számos vállalati eredmény beszámoló és makrogazdasági adat lendítette fel a befektetői kedvet, az ázsiai tőzsdék nyereséggel zártak, az európai tőzsdék emelkedéssel nyitottak, és elért eredményeiket nap közben is megőrizték.
Az aktuális devizaárakról itt tájékozódhat!
A piacoknak az Alcoa három veszteséges negyedévet követően váratlanul elért negyedéves nyeresége adta meg az első pozitív impulzust, majd a bizalmat a foglalkoztatás fellendülésére utaló ausztráliai adatok erősítették tovább.
A dollár nyomás alá került a pozitív amerikai eredménybeszámolók láttán, mivel a fellendülés iránt erősödő bizalom élénkíti a dollár befektetők érdeklődését a magasabb hozamú, "kockázatosabb" devizák iránt.
A "feltörekvő" részvénypiacok újabb 2009-es indexcsúcsokat állítottak be annak köszönhetően, hogy a fellendülésbe vetett bizalom kiváltképpen a nyersanyagokhoz kapcsolódó részvények árfolyamát emelte meg, támogatást nyújtva egyúttal a nyersanyagforrás országok devizáinak is.
Az euró már a délelőtt folyamán kísérletet tett az 1,48-as dollárárfolyam küszöb elérésére, majd délután, az EKB-elnök kamatdöntést követő tájékoztatója után egy rövid időre át is lépte a küszöböt. A piacon nagy várakozás előzte meg az EKB (semleges) kamatdöntését követő nyilatkozatot, határozott utalásra számítva a jelenleginél erősebb dollárárfolyam szükségességéről. A várnál visszafogottabb megfogalmazás hatására azonban az euró/dollár árfolyam először 1,4800 közelébe lendült, majd 1,4730-ra korrigált.
A térségbeli devizák árfolyamát az alapvetően bizakodó nemzetközi befektetői környezetben a lettországi devizaleértékelés kockázata terhelte meg, megakadályozva, hogy kövessék a dollár gyengülését és az euró erősödését. A zloty 4,22 környékéről 4,2450 környékére gyengült az euróval szemben, a forint viszont nagyjából a várt tartományban mozgott, 269,50 és 271 forintos euróárfolyam között.
A forint árfolyamalakulását továbbra is a 270 forintos euróárfolyam környékén várják a piacon 1-2 forint széles mozgási sávon belül, hozzátéve, hogy 271,00-271,40 forint körül viszonylag erős technikai ellenállásra lehet számítani.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.