Az eredmények alakulásában az tükröződik, hogy a recesszió hatásait tekintve némileg immunisnak mutatkozik a Telekom, ezt azonban részben a (euróval és a macedón dénárral szemben) gyenge forint erősítette, amely hatással többé-kevésbé már számolhattak a piaci szereplők. Ezen kedvező devizahatások nélkül a bevételi mutató és a nettó eredmény még nagyobb visszaesést mutatott volna éves bázison. A hangalapú bevételek a hazai piacon a várakozásoknak megfelelően morzsolódtak le, a gazdasági helyzetből fakadóan azonban további erózióra számítanak a bevételekben, a beruházási terveket (capex) azonban továbbra is fenntartják.
A szabad készpénztermelő képesség valamelyest romlott az idei évben, azonban ez nem veszélyezteti a várhatóan 70-75 forint közötti osztalék kifizetését az idei év eredményének terhére (bár egy 74 forint körüli osztalékhoz a menedzsment bátorságára is szükség van). A nettó eladósodottsági ráta 32,2 százalék volt a negyedév végén, amely benne van a társaság 30-40 százalékos komfortsávjában, így ez a tényező sem gátolja a fent említett mértékű osztalékfizetést. A fentiek tekintetében nem számítunk markáns árfolyammozgásra, bár a Telekom részvényeinek piacán az elmúlt napokban látott eladói nyomás esetleg enyhülhet valamelyest.
A Fed tegnap esti kamatdöntő ülésének kommentárjából egy kis hangsúly eltolódást lehetett kiolvasni, hisz az eddigiekhez képest a kamatemelés beindulását már nem csak a gazdasági aktivitás szintjéhez fogják igazítani, hanem figyelemmel kísérik az infláció alakulását. Tehát ha marad a jelenlegi kvázi defláció közeli állapot, akkor stagnálhat az irányadó ráta, de ha ismét az árak emelkedését lehet majd megfigyelni, akkor már újra élhet a jegybank a monetáris szigorítás eszközével, függetlenül a gazdaság állapotától.
A másik lényegi pont a kommentárban, hogy lassan elkezdte a Fed csökkenteni a piacok számára kínált likviditást, hisz az egyik értékpapír vásárlási programjának keretösszegét a korábbi 200 milliárdról 175 milliárdra csökkentette. Így összességében azt látni, hogy beindul egy lassú visszarendeződés a világ jegybankjainak oldaláról, ami a korlátlan pénzpumpát illeti, hisz több országban is korlátozásokat vezettek be, nem is beszélve Ausztrália két lépésben történt kamatemeléséről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.