Mindenesetre sikerült 17 milliárd dollárnyi új tőkéhez hozzájutnia, amiből a TARP program során kapott hitelt fizeti vissza az amerikai kormányzatnak. Elgondolkodtató azonban, hogy értesülések szerint a részvényeket lejegyző befektetők csak jelentős diszkont mellett, 3,15 dolláros árfolyamon voltak csak hajlandóak pénzt "adni" a cégnek. Ez a hír egyből be is épült a Citi tegnapi árfolyamába. Ennek hatására állítólag az amerikai pénzügyminisztérium is letett azon szándékéról, hogy eladásra kínálja a saját pakketjét. Ezek szerint ők még bizakodóak a Citi-sztorit illetően, bár most már az arab befektetők is folyamatosan hátrálnak ki az amerikai banki befektetéseikből.
De leminősítések is borzolták a kedélyeket, hisz Meredith Whitney lefelé módosította mind a Goldman Sachs, mind a Morgan Stanley következő két évben várható eredményszintjét. A Goldman esetében jelentősen rontotta a számokat, hisz 2010-re a korábbi 21,73 dolláros EPS szintről 16,75-re, 2011-ben pedig az előző 24.04-ről 20,60 dollárra csökkentette a saját várakozását. Whitney az elmúlt hetekben amúgy is egyre borúsabb képet festett a részvénypiacok jövőbeni kilátásait illetően, hisz szerinte a mostani optimista hangulat túlzó, elszakadt a valós folyamatoktól, illetve az amerikai bankoknak újabb viharokkal kell majd szembenézni a következő időszakban.
Kitett magáért a Research in Motion (RIM), hisz a tegnap esti zárást követően a vártnál jobb harmadik negyedéves számokat tett közzé. A Blackberry gyártója 1,10 dolláros EPS nyereség 30 százalékkal múlta felül a tavalyi év hasonló időszakát, de az árbevétel soron is (3.92 milliárd dollár) majdnem 40 százalékos javulást látni a bázis időszakhoz képest. Természetesen ezt vissza is tükrözte a zárás utáni kereskedés, hisz 12 százalékkal ugrott meg a részvények árfolyama.
De az Oracle sem akart lemaradni, hisz a világ második legnagyobb szoftvergyártója is enyhén emelkedő eredmény és árbevétel szintről adott hírt az elmúlt negyedévet követően. A cég eredményét sokan követik figyelemmel, hisz a szoftver értékesítések emelkedése jó fokmérője lehet az IT iparág állapotának.
Azért arról sem szabad megfeledkezni a technológiai multiknál, hogy jelentős árbevételeket realizálnak a nemzetközi piacokon, és az elmúlt negyedévek gyengülő dollárjának köszönhetően egységnyi terméken magasabb dollár alapú bevételt tudnak realizálni, ami persze javítja a kimutatásokat, na meg versenyelőnyre is tesznek szert az amerikai multinacionális cégek számos riválisukkal szemben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.