A brit adó bevezetése tehát a Credit Suisse egészét érinti, bár a szigetországban dolgozó menedzserek zsebébe mélyebben belenyúlt a svájci pénzintézet. A cég 400 brit felsővezetőjének bónuszai 30 százalékkal csökkennek – tudósít a Reuters.
A Credit Suisse az első pénzintézet, amely közli, milyen lépésekkel reagál a London által kivetett adóra. A Deutsche Bank korábban annyit mondott: a költségeket a teljes munkaerőállománynak viselnie kell, részleteket azonban nem közölt.
A bónuszok mértékét a szakképzett munkaerő kereslet-kínálati viszonyai kell, hogy meghatározzák – szögezte le a pénzintézet elnöke, hozzátéve, hogy a Deutsche Bank figyelemmel követi majd a konkurencia lépéseit ebben az ügyben.
A brit kormány a közelmúltban vezetett be 50 százalékos adót a 28 ezer euró (7,7 millió forint) feletti prémiumokra hogy ezzel csökkentse a bankok túlzott költekezéseit.
A jogszabály komoly felzúdulást váltott ki a brit bankszakma képviselői körében, aki arra figyelmeztettek: a pénzintézetek kivonulnak az országból az előnytelen adózási rendszer hatására. A folyamat a jelek szerint már meg is kezdődött, az elmúlt időszakban jelentősen megszaporodott a szigetországot elhagyó vállalkozások száma.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.