Az eurót délután három órakor 271,00 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a csütörtök délutáni 271,69 forint után. Nap közben 270,40 és 272,40 között mozgott a jegyzés.
A dollárt 194,18 forinton jegyezték 1,3946 dolláros euró árfolyam mellett a csütörtök délutáni 194,53 forint és 1,3964 euró/dollár után.
A svájci frank jegyzése 184,57 forint 184,63 forint után, 100 japán jent 214,37 forinton jegyeztek 216,00 forint után.
Péntekre virradóra folytatódott az euró gyengülése a dollárral szemben egyrészt az a görög, és újabban a portugál adósságtörlesztési problémák miatt az eurózóna pénzügyi szilárdságával szemben felmerült aggodalmak, másrészt a délután nyilvánosságra kerülő negyedik negyedéves amerikai GDP adatokra várakozva erősödő dollár miatt.
Az euró csütörtökről péntekre a dollárral szemben hat havi, a jennel szemben kilenc havi árfolyam mélypontot ért el.
Az erősödő dollár és a gyengülő euró függvényében visszafogottabbá vált befektetői kockázatvállalásra pénteken kora délelőtt némi enyhülést hozott a korábbi veszteségeket korrigáló pozitív európai tőzsdei nyitás. Az euró/dollár ennek köszönhetően 1,3930-ról 1,3970-re korrigált.
Az eurónak támogatást adott nap közben továbbá az a Financial Times által megszellőztetett, majd az érintettek által cáfolt hír, hogy az EU a legvégső esetben kész lenne mentőövet dobni Görögországnak. Joaquin Almunia uniós pénzügyi biztos kijelentette, nem áll fenn annak a veszélye, hogy Görögország ne teljesítené fizetési kötelezettségét és teljességgel valószínűtlen, hogy elhagyná az euróövezetet. Jeórjiosz Papakonsztantinu a davosi Világgazdasági Fórumon hangsúlyozta: Görögország nem kért és nem is vár senkitől támogatást, és azt sem, hogy megmentésére tervet dolgozzanak ki.
A forint az európai kereskedés első órájában 272,30-as euró árfolyamról 270,60-ra, a zloty 4,077-es euró árfolyamról 4,055-re, a cseh korona 26,25-ről 26,20-ra erősödött. A nap folyamán a devizák szűk sávon belül ingadozva tartották árfolyamukat.
A vártnál messze jobbnak bizonyult amerikai negyedik negyedévi GDP növekedési adat közzétételét követően a dollár lendületes erősödésnek indult, az euró/dollár 1,3956-ről 1,3945-re esett, de rögtön korrigált is.
Az amerikai negyedik negyedéves GDP adatot pozitív, gazdasági fellendülésre utaló jelként értékelő és emelkedésnek induló európai tőzsdeindexeket követve délután a térségbeli devizák is erősödésnek indultak.
A forintnak a befektetői hangulat általános javulásán túl támogatást nyújtott a javuló magyar makrogazdasági mutatókat felvonultató konvergencia jelentés.
A lengyel zloty Donald Tusk lengyel miniszterelnök pénteki bejelentésétől kapott támogatást, miszerint Lengyelország 2012 végére teljesíti az euró bevezetéséhez szükséges államháztartási hiányra vonatkozó célt.
A forint a várakozások szerint tartja 270 forint feletti euró árfolyamát, mivel a 270-es és 268 forintos euró árfolyamnál erőteljes technikai ellenállásba ütközik. A forint gyengülésével szemben a 274 és 275 forintos határok támasztanak erős ellenállást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.