A részvénypiac forgalma 107,7 milliárd forint volt, míg az óév utolsó - négy munkanapos - hetében mindössze 36 milliárd forint értékben születtek üzletek. Az összforgalom közel 54 százalékát az OTP részvények adásvétele tette ki, de erősödött a Mol forgalma is, az olajrészvény több mint 26 százalékkal részesedett a teljes részvénypiaci forgalomból. A Richter 7,3 százalékot, a Magyar Telekom 5,5 százalékot, az Egis 2,1 százalékot tudhat magáénak az összforgalomból.
A részvénypiacok ott folytatták az új évet, ahol az előzőt abbahagyták, az év első hetében továbbra is az optimizmus uralta a parkettet, bár a piaci elemzők szerint e mögött szinte semmilyen alap sincs.
A héten megjelent nemzetközi makrogazdasági adatok közül negatív meglepetést hozott a pénteken publikált amerikai munkaerő-piaci adat, ami azt mutatta, hogy decemberben is tovább csökkent a foglalkoztatottak száma, míg az elemzők arra számítottak, hogy megtörik a hosszú hónapok óta tartó emelkedő trend.
Az euróövezetben szintén kedvezőtlenül alakult a foglalkoztatottság, novemberben 10 százalékra nőtt a munkanélküliség. A valutaunió 1999. évi létrehozása óta először került erre a szintre a mutató. Az euróövezetben emellett erősen csökkent a kiskereskedelmi forgalom novemberben, ami azt jelzi, hogy a válság elhúzódó következményeként csökkenő foglalkoztatás hatása már jelentkezik a lakossági keresletben, és ez fékezheti a gazdaság általános javulását.
A jövő héten az Egyesült Államokban induló negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon adhat újabb információkat arról, hogy milyen úton halad a gazdasági felépülés folyamata.
A vezető részvények közül a múlt héten a Mol és az OTP jelentősen drágult, az Egis kis mértékben erősödött, míg a Magyar Telekomnak és Richternek csökkent az árfolyama.
A Mol részvények 13,94 százalékkal drágultak, 19.370 forinton zárták a hetet.
Az OTP árfolyama 5,15 százalékkal 5.737 forintra nőtt.
A Magyar Telekom részvények ára 1,37 százalékkal 722 forintra csökkent.
A Richter 2,21 százalékkal 41.950 forintra gyengült.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama egy hét alatt 0,69 százalékkal, 18.940 forintra emelkedett.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 11 ponttal, 0,57 százalékkal 2.002 pontra emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.