Az OCBC a napokban vásárolta meg 1,46 milliárd dollárért az ING ázsiai aktíváit; a holland bankcsoport ottani privátbanki tevékenysége az elmúlt tíz évben a háromszorosára bővült.
A Hongkongban és Szingapúrban kezelt európai vagyonok azonban a tavalyi év végén csak 6-7 százalékát tették ki a teljes, 700 milliárd dolláros privátbanki vagyonnak, és az arány még a de Guzman által vázolt trend ellénére is alighanem csökkeni fog: a vagyonfelhalmozás fő terepe egyre inkább Ázsia és a csendes-óceáni térség.
Svájc népszerűségének csökkenését a banktitok védelmének a megrendülése okozza. Jelenleg könnyen elképzelhető, hogy újraéled az UBS amerikai ügyfelei adatainak átadásáról szóló vita Washingtonnal: miközben az Egyesült Államok mintegy 52 ezer ügyfél adatainak az átadását követeli, egy svájci bíróság múlt heti döntése szerint a tavaly augusztusi, 4450 számlát érintő megállapodás sem hajtható végre teljes egészében.
Az ázsiai-csendes-óceáni térség azonban amúgy is világelső a szupergazdagok "kitermelésének" ütemét tekintve. A Cap Gemini és a Merrill Lynch legfrissebb jelentése a világ vagyonosairól azzal számol, hogy 2013-ra a régió átveszi Észak-Amerika elsőségét a leggazdagabbak magánvagyonának összesített értékében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.