A BUX a héten 3.341,1 pontot, 13,49 százalékot gyengült, így pénteken 21.423,66 ponton zárt, míg egy héttel korábban 24.764,76 volt a BUX záróértéke.
Az index a 2009. december végi 21.227,01 pontos értékénél jelenleg 196,65 ponttal, csaknem 1 százalékkal magasabban áll.
A közepes kapitalizációjú részvények indexe, a BUMIX egy hét alatt 7,38 százalékot, 159,67 pontot veszített értékéből és pénteken záráskor 2.003,89 ponton állt.
Hétfőn a londoni piacok zárva tartása miatt a BÉT-en is alacsonyabb forgalom volt az átlagosnál. A tengerentúli piacok előző hétvégi jelentős gyengülése és a Görögországnak szánt támogatás jóváhagyásának hatása hétfőre kioltotta egymást. A alacsony forgalom mellett gyengült a BUX, annak ellenére, hogy a kedvező nemzetközi makroadatok hatására a magyar piacon is kisebb emelkedés indult el.
Kedden már nőtt a forgalom, s a BUX a régióval együtt esett. A görög hírek, illetve a görög csomag bizonytalansága borzolták a kedélyeket, de más - magas költségvetési hiánnyal rendelkező - uniós országok miatt is aggódni lehetett. Kedden több amerikai makroadat is napvilágot látott, ezek megfeleltek az elemzői várakozásoknak, így nem hatottak a tőzsdei kereskedésre.
Szerdán is folytatódott az áresés a továbbra is intézményi eladók által uralt részvénypiacon, a csökkenés mértéke is hasonló volt a keddihez, növekvő forgalom mellett. A magyar indexhez nagyjából hasonló szinten zártak a régiós mutatók.
A görögországi helyzet miatt - szerdán már halálos áldozatai is voltak a görög kormány által tervezett megszorítások elleni demonstrációknak - az európai piacokon nagyobb volt az esés, mint a tengerentúlon. A forint is sokat gyengült, de nem tért el a többi régiós deviza árfolyamának alakulásától.
A görög válság hatása csütörtökön is érződött, tovább folytatódott az esés a részvénypiacon, főként intézményi eladókkal, bár a csökkenés mértéke kisebb volt a szerdainál. Csak a Mol részvényei zártak pozitívan, minden más vezető papír veszített értékéből, leginkább az OTP esett.
Pénteken reggel érződött a bizonytalanság a BÉT-en is amiatt, mert csütörtökön magyar idő szerint kora este, évtizedek óta nem látott mértékben zuhantak az amerikai indexek. Hiába lett jobb az amerikai makroadat a vártnál, ezt követően - a nap közbeni jó hírek után - esni kezdtek az európai vezető tőzsdeindexek, a nyugat-európai részvénypiacok mínusszal zártak, a magyar piac 6,4 százalékos mínusszal végzett.
A részvénypiac forgalma 189,77 milliárd forintot ért el, szemben az előző heti 130,52 milliárd forinttal, ami 45 százalékos növekedés.
A heti forgalom túlnyomó részét, 74,83 százalékát az OTP adta 142,01 milliárd forint értékben. A Mol 18,29 milliárd forint forgalmat ért el, míg a Magyar Telekommal 11,96 milliárd forint értékben kereskedtek a héten. A Richter forgalma 10,60 milliárd forintot tett ki.
A hét vesztese az OTP volt, mivel a társaság részvényeinek értéke 18,52 százalékkal gyengült egy hét alatt, így pénteken 5.850 forinton fejezte be a kereskedést. A többi vezető papír is kivétel nélkül csökkent az elmúlt héten.
A Synergon árfolyama például 17,24 százalékkal, 125 forinttal 600 forintra, a Magyar Telekomé 13,19 százalékkal, 95 forinttal 625 forintra esett a múlt héten. A Mol papír értéke 12,65 százalékkal 17.950 forintra, míg a Richteré 9,28 százalékkal 39.000 forintra csökkent egy hét alatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.