A frank erősödése elemzők szerint tartósnak ígérkezik: a megállíthatatlannak tűnő emelkedést ugyanis az a spekuláció táplálja, hogy a svájci jegybank a továbbiakban nem avatkozik be a piaci folyamatokba a frank mesterséges gyengítése érdekében. Az erős frank pedig nagyon érzékenyen érinti a hazai banki ügyfeleket, hiszen – a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint – áprilisban a háztartások összes hitelállományának 54 százalékát (több mint 4200 milliárd forintot) tartották nyilván az alpesi devizában, és az önkormányzatok tartozásainak nagyjából 15 százaléka – durván 63,5 milliárd forint – is frankalapú.
A forint pozícióvesztése nyomán növekednek a bankszektor hitelezési kockázatai is: a nem teljesítő hitelek aránya az árfolyamhatás miatt tovább nőhet, ez újfent tartalékolásra kényszerítheti a piaci szereplőket. Király Júlia, az MNB alelnöke szerint ugyanakkor a hazai bankok plusztőkeszükséglete korlátozott mértékű lehet a forint gyengülése következtében, hiszen a jelenlegi kurzus tartós fennmaradása is legfeljebb 50-60 milliárdos extra tőkeigényt jelentene.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.