Ezzel részben beigazolódnak a korábbi félelmek, ugyanis az aggodalom főként a spanyol takarékokat és a német tartományi bankokat érintette. Ez utóbbiak kapcsán azonban egyes piaci vélemények szerint nem lesz kellemetlen meglepetés, a németeknél az állami kézben lévő Hypo Real Estate elhasalása amúgy is vezéráldozatot jelent.
Egyébként a stresszteszteket amúgy sem kell komolyan venni, mivel a legtöbb nemzet saját értékelési elvei alapján dolgozik, és hiába van egy koordináló bizottság, sejthető, hogy ők már csak szűrve és/vagy kozmetikázva kapják meg az adatokat. Az értékelési elveket és a teljesen részletes eredményeket nem teszik közzé, így igazából nem leszünk okosabbak az eredmények birtokában sem.
A nagy uniós bürokrácia útvesztőiben az a javaslat is elsorvadt, hogy a teszten elhasaló pénzintézetek milyen formában jutnak állami vagy uniós garanciavállaláshoz, illetve hogy az esetleges tőkeemelés milyen formában valósulna meg. A közzététel időpontja is érdekes, a legutolsó hivatalos bejelentés ma délután 18 órát tartalmazott, de több hír is érkezett annak kapcsán, hogy esetleg korábban publikálják azokat. A fent említett spanyol fiaskó tükrében elképzelhető, hogy nő a nyomás az uniós szerveken és pénzügyi felügyeleteken a minél előbbi közzétételt illetően.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.