Hétfőn Tokióban a fontot 1,5744 dollárért adták-vették. A font értéke 4,87 százalékkal csökkent a kilenc másik leginkább forgalmazott valutát tartalmazó kosárhoz viszonyítva, és csupán a múlt héten a csökkenés 1,29 százalékos volt. Az elemzők most a font euróhoz mért helyzetét illetően a legborúlátóbbak.
A font gyengülése azt sugallja, hogy a befektetők kezdik elveszíteni a David Cameron miniszterelnök gazdasági programjába vetett bizalmukat. A kormányfő azt ígéri, hogy a Nagy-Britannia történetében a legnagyobb kiadáscsökkentést hajtja végre a G20-ak körében tapasztalt legnagyobb költségvetési hiány csökkentésére.
Hans-Guenter Redeker, a BNP Paribas globális valutakereskedelmi vezetője szerint "a fiskális konszolidáció akkor sújtja a gazdaságot, amikor az lassulóban van. Ilyen körülmények között pedig lazítani kell a monetáris kondíciókon ez pedig gyengíti a valutakurzust." Redeker a Bloomberg tudósítása szerint azt jósolja, hogy a font jegyzése júniusra 1,40 dollárra gyengül.
A valuta nehéz helyzetét jelzi, hogy a Deutsche Bank után a második legjelentősebb devizakereskedőnek számító UBS október 21-én azt tanácsolta az ügyfeleinek, hogy adjanak túl a fonton. További gyengülésre számít a Morgan Stanley is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.