A közlemény szerint azért léptek önállóan az esemény után közel fél évvel, mivel a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének céggel szembeni vizsgálata álláspontjuk szerint indokolatlanul elhúzódik.
Az érdekvédő szervezet tavaly szeptemberben értesítette a felügyeletet arról, hogy a Genesis tőkeemelésével kapcsolatban felmerülhet a tőkebefektetési csalás gyanúja. Vizsgálatuk szerint a tőzsdei cégbe egy zrt.-én keresztül olyan bányavásárlási lehetőséget apportáltak, amelyről tudniuk kellett, hogy már nem realizálható. A Genesis akkor közleményben cáfolta a TEBÉSZ megállapításait, és rágalmazás miatt büntető feljelentést tett a bíróságon a TEBÉSZ elnöke, Dióslaki Gábor ellen.
A tőkeemelés óta különböző időben született igazgatósági beszámolók, újságnyilatkozat, illetve az azóta nyilvánosságra került tények alapján a TEBÉSZ beigazoltnak látja korábbi gyanúját, miszerint a Genesis 2010. április 14-én közzétett "Befektetési ajánlata" több lényeges tényt is vagy elhallgatott, vagy szándékosan pontatlanul közölt az apporttal történt tőkeemelés részleteit ismertetve. A szövetség szerint az irat egyértelműen alkalmas volt a tőkepiac szereplőinek félrevezetésére, megtévesztésére, és arra, hogy így rábírjon másokat befektetési döntések meghozatalára.
A TEBÉSZ feljelentésében összesen 6 olyan témakört jelölt meg, ahol a "Befektetési ajánlat" készítői nem a pontos tényeket közölték a tőkepiac szereplői felé. A közlemény emlékeztet, hogy a Btk. alapján e bűncselekmény három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.