Mindkét szervezet csökkenti költségeit a piaci részesedés apadásának ellensúlyozására. Az LSE részvényeseinek 55 százalékos tulajdonrésze kerül a kibővített cégcsoportba, míg a TMX 45 százalékos részvénycsomaggal járul a közös céghez. A tranzakciót várhatólag idén nyáron véglegesítik.
A fúzió célja a nyereségesség fenntartása és a derivatív ügyletek számának növelése. A fuzionált csoportnak Londonban, illetve Torontóban lesz a székhelye és ezzel a világ legnagyobb tőzsdéje lesz a bányatársaságok részére. A két tőzsde fúziója révén létrejövő börzén több mint 6 700 vállalatot jegyeznek, amelyek teljes kapitalizációja mintegy 5,9 ezer milliárd dollár – jelenti a Bloomberg.
A Macquarie csoport elemzése szerint akár 13 százalékkal növekedhet a cégcsoport üzemi eredménye. Az értéktőzsdék közötti verseny egyre nő, így a börzéknek mindent el kell követniük azért, hogy gyorsabban és olcsóbban kereskedhessenek. Ennek részeként a cégcsoport az LSE által 2009-ben bevezetett Millenium nevű kereskedési rendszert vezeti be, amelynek célja, hogy versenyre kelhessen az egyre népszerűbb, szupergyors elektronikus tőzsdékkel.
A Bloomberg szerint a fúzió ugyanakkor ellenállással szembesülhet, mert a kanadai kormány felülvizsgálja a külföldi tulajdonlásra vonatkozó szabályokat. A kanadai jog lehetővé teszi a kormánynak, hogy visszautasítsa a külföldiek általi átvételt, ha az nem jelent "nettó hasznot" az ország számára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.