BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Egy hajóban a Gránit és a CIG

Stratégiai megállapodásra készül a Demján Sándor nevéhez köthető Gránit Bank és a CIG Pannónia biztosító. A felek kisebbségi részesedést is szereznének egymásban.

Kisebbségi részesedést szerez egymásban a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. és a Gránit Bank Zrt. – jelentette be tegnap a biztosító a Budapesti Értéktőzsde honlapján. A két társaság erről tegnap írta alá a szándéknyilatkozatot. A közlemény szerint a kisebbségi részesedés mértékéről, annak megszerzési módjáról és feltételeiről rendelkező stratégiai megállapodást 30 napon belül kívánják kidolgozni és aláírni. A szándéknyilatkozat szerint a CIG és a Gránit Bank széles körű pénzügyi együttműködésre törekszik, közös termékfejlesztéssel. A kisebbségi részesedés megszerzésével az érintettek az egymás iránti bizalmat és a stratégiai együttműködés iránti elkötelezettséget kívánják demonstrálni.

A közlemény emlékeztet arra is: a CIG és a Gránit Bank már április 27-én együttműködési megállapodást kötött, amelynek alapján összehangolják tevékenységüket a lehetséges szinergiák kihasználása érdekében. Ez utóbbi keretében a CIG-nek a Brokernet által forgalmazott és a Gránit Bankkal közösen továbbfejlesztett Signum Befektetési Egységhez Kötött Életbiztosítás és a hozzá kapcsolódó, a kis- és középvállalkozói ügyfélkör által kizárólag a Gránit Banktól igényelhető Signum Forgóeszközhitel közös értékesítését kezdték meg.

A CIG és a Gránit Bank emellett nyitott megfontolni olyan pénzügyi szolgáltatási piacra történő belépést, amelyen még nincs jelen. A lehetőségekről a közlemény nem szól, de vélhetően többek között az általános biztosítási piacról, nyugdíjpénztári tevékenységről és lakás-takarékpénztárról lehet szó.

A Demján Sándor nevéhez köthető, a Wallistól megvett Gránit Bank univerzális hitelintézetként kíván működni a piacon, és jelenleg a dinamikus növekedést tervező kis szereplők közé tartozik. A márciusban bejelentett tervek szerint a bank mérlegfőösszegét az idén több mint duplájára, 28 milliárd forintra növelnék, nyereséget pedig először a 2014-es üzleti évtől várnak.

A stratégiai együttműködés mindkét érintett számára előrelépést jelenthet az ambiciózus növekedési tervek megvalósításában. A BÉT-en forgó CIG Pannónia árfolyamára ugyanakkor nem gyakorolt drámai hatást a bejelentés: a részvény zárás után – alacsony, 14 millió forintos fogalom után – 0,56 százalékos pluszban, 885 forinton állt, míg a BUX index bő egyszázalékos csökkenést mutatott.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.