A német lap értesülései szerint az ország összes vizsgált bankja átment a teszten, a végeredmények viszont csak júniusban állnak majd rendelkezésre. A vizsgálatba 13 német bankot vontak be, ezek között szerepelt a Deutsche Bank, a Commerzbank, a Hypo Real Estate (HRE) és a tartományi bankok.
A Die Zeit szerint a HRE, amely tavaly még megbukott, a mérleggel kapcsolatos kockázatait időközben "kiszervezte". Több tartományi bank pedig, a siker érdekében javított tőkebázisán. A teszteket egyébként 2010-hez viszonyítva szigorították, ugyanakkor nem számoltak egy esetleges államcsőddel a pénzintézetek ellenőrzése során.
Mint arról beszámoltunk, Hesse szövetségi tartomány gazdasági miniszter arra szólította fel Landesbank Hessen-Thueringent (Helaba), hogy ne vegyen részt a hamarosan kezdődő, uniós banki stressztesztben. Dieter Posch, a tartomány gazdasági miniszter levelet írt a Bundesbanknak és a szövetségi pénzügyminisztériumnak, amelyben azt javasolja, hogy a Helaba ne vegyen részt a stresszteszten, ameddig nem világosak a tőkekövetelmények. A tárcavezető lépése jelezte, hogy a német döntéshozókat aggasztja a teszt, mivel attól tartanak, hogy a szavazati joggal nem járó, "csöndes" részvények nem számítanak majd be a Tier 1 tőkearányba az EU által meghatározott szabályok szerint.
A Helaba esetében a teljes, 5,7 milliárd eurós tőke csaknem felét ilyen, csöndes részvények adják. A pénzintézet az egyik legerősebb, államilag támogatott bank Németországban és annak ellenére maradhat ki a tesztelésből, hogy ez az egyetlen Landesbank, amely állami segítség nélkül vészelte át a válságot. Ironikus módon most éppen ez lehet az egyik oka annak, ha nem megy át a teszten, ellentétben más bankokkal, amelyeket hatalmas tőkeinjekciókkal mentettek meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.