A pénzmozgás elsősorban a térségünket, Lengyelországot, Csehországot, Magyarországot, illetve Törökországot és Dél Afrikát célozza. Magyarország esetében a Reuters külön kiemeli, hogy március óta havonta átlag 1 milliárd dollárnyi friss tőke érkezik a hazai eszközökbe, bár az ütem az utóbbi hetekben némileg lassult, és jelenleg a június közepi csúcsszint közelében ragadt, vagyis a külföldiek kezében lévő magyar adósságállomány olyan 3500 milliárd forint körül áll.
A Reuters külön felhívja a figyelmet, hogy a JPMorgan a múlt hónapban azt jelezte a befektetői felé, hogy csökkentsék a magyarországi kitettségüket a magánnyugdíjpénztári államosítás miatt. Lengyelország viszont más pozícióban van, gyakorlatilag az itteni kötvények számítanak a nagy kedvencnek, és jelenleg a külföldiek kezében már nagyobb az állampapír állomány, mint amennyi a lengyel intézményi szereplőknél van, a teljes adósságstruktúrán belül mintegy 28 százalékos.
Lapunk a befektetési alapokról szóló első féléves elemzéséből kiderül, hogy az abszolút hozamú és a feltörekvő piaci alapokkal sokat lehetett veszíteni az első hat hónapban. Rosszul jártak ugyanis azok, akik olyan országok részvénypiacán befektető alapot vásároltak, amelyeket kedvezőtlenül érintettek az arab világban kirobbant konfliktusok vagy a japán atomkatasztrófa. Ezek közé tartozik például a kőolajból behozatalra szoruló Törökország, nem meglepő hát, hogy a török részvényalapok 18-19 százalékos mínuszba kerültek hat hónap alatt, de a forint dollárral szembeni erősödése a többi feltörekvő piaci részvényalap árfolyamát is lerontotta.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.