Lévai Gábor, a szövetség főtitkára erről újságíróknak beszélt a szervezet mai sajtótájékoztatóját követően. Elmondta: a lízingtársaságok jelenleg is kínálnak megoldásokat olyanoknak, akik nem tudják fizetni autólízingjeiket. A szervezet most összegyűjtötte a tagok ezzel kapcsolatos adatait és azt, hogy milyen megoldásokat kínálnak. A már meglévő megoldások közül választják ki a legjobbakat, amelyeket egységesen kínálnának az ügyfeleiknek.
A Lízingszövetség adósmentő tervének kritikus pontja, hogy ha a finanszírozó cég elengedi a tartozás egy részét, akkor azután az ügyfélnek SZJA-t és elrettentő mértékű ajándékozási illetéket kell fizetnie. A szövetség célja, hogy az adósságelengedéshez adó- és illetékmentesség vagy –kedvezmény járjon.
Lévai Gábor elmondta: a 2010-es válságév után tavaly konszolidáció zajlott le a piacon, idén pedig már enyhe bővülésre számítanak, elsősorban a vállalati kocsik finanszírozása terén. tavaly az új szerződések értéke 19 százalékkal, 361 milliárd forintra nőtt, a szerződések száma 5,7 százalékkal 76 375-re, a lízingelt portfólió nagysága 1963 milliárd forintra csökkent.
A főtitkár azt is megemlítette, hogy a lízingpiac szegmensei közül az információtechnológiai eszközök kihelyezése 88,6 százalékkal portfóliójának mérete 7,1 százalékkal nőtt, ez az átlagosnál nagyobb, a továbbiakban a szektorban lezajló változások jelezhetik, merre tart az egész lízingpiac. Ez alapján idén növekedésre lehet számítani az ágazatban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.