Az EKB tegnap közleményében jelezte, hogy a végső hitelező szerepét a görög központi bankra hárítja, amíg a kérdéses bankok nem zárták sikerrel feltőkésítésüket. Mario Draghi elnök elmondta, hogy nem engednek Görögországnak a legfontosabb feltételekben, hogy az ország az eurózónában maradhasson. Azt azonban hozzátette, hogy az EKB erősen preferálná, hogy Görögország is megtartsa a közös fizetőeszközt.
Eközben Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap elnök arról beszélt, hogy rendkívül drága és bonyolult lenne, ha Görögország elhagyná az euróövezetet, és úgy tűnik, hogy ez nem áll a lakosság érdekében sem. Hozzátette azonban, hogy az IMF fel kell készüljön technikailag az ország esetleges kilépésére.
Az Equilor továbbra is úgy gondolja, hogy Görögország meg fogja tartani euróövezeti tagságát, ugyanis a kilépés sem technikailag, sem jogilag nincs előkészítve. Az új fizetőeszköz bevezetésének nehézségei, illetve várható erős leértékelődése súlyos problémákat okozna mind a pénzügyi közvetítő rendszernek, mind a reálgazdaságnak. Az átállás elhúzódó időszaka alatt a görög gazdaság, a jelenleginél sokkal súlyosabb, két számjegyű recesszióba kerülhet, így ez nem állhat érdekében egyik politikai mozgalomnak sem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.