Azt is elmondta, hogy az európai adósságválság nagy veszélyt jelent az USA-ra, és szükség esetén mindent meg fognak tenni, hogy az amerikai bankrendszert és a gazdaságot megvédjék az esetleges negatív hatásoktól. Ennek legalább örülhetünk, mindenesetre az indexek kritikus szintekre értek.
A DAX index a 200 napos mozgóátlagról fordult le, a Dow ipari átlagindex a 20 napos mozgóátlaggal küzd, akárcsak az S&P-500 és a Nasdaq is. A BUX index pedig a 30 napos mozgóátlagról veheti ma dél felé az irányt. Reményeink szerint a várható mozgás csak korrekció lesz, s a 20 napos mozgóátlag megálljt fog parancsolni a lefelé irányuló mozgásnak.
USA, Európa:
- A kezdeti emelkedést követően mélyrepülésbe kezdtek a tengerentúli piacok, és többségében a negatív oldalon zárták a kereskedést (Dow 0,37 százalék, Nasdaq, -0,48 százalék, S&P500 -0,01 százalék).
- A Fitch Ratings három fokozattal, A kategóriából BBB kategóriába minősítette le Spanyolország hosszú lejáratú adósságának besorolását. A hitelminősítő azt mondta, hogy elképzelhető, hogy külső segítségre szorul az ország, és a bankok feltőkésítése elérheti a 100 milliárd eurót is (legpesszimistább forgatókönyv szerint).
- Ben Bernanke tegnap nem utalt további monetáris élénkítésre bizottsági meghallgatásán. A Fed elnök azt is hozzátette, hogy amennyiben a problémák fokozódnak, akkor készek további lépéseket megtenni. A piac azonban csalódva fogadta Bernanke szavait, mert fokozottak a várakozások, hogy a Fed konkrét lépéseket is bejelent.
- A német pénzügyminisztérium közölte tegnap, hogy kiállnak a tranzakciós adó széleskörű bevezetése mellett.
Olaj, arany:
- Bernanke szavaira nagyot zuhant az arany árfolyama, az 1.619 dolláros nyitás után mélyrepülés indult, és 1.589 dollárig esett a kurzus. A reggeli órákban is folytatódott a negatív hangulat, és 1.555 dolláron is járt az árfolyam.
- Az olaj árfolyama meglehetősen volatilisen mozgott tegnap, a 83,5-97 dollár közötti sávban, és zárásra minimális esést mutatott. A reggeli kereskedésben tovább szánkázott lefelé a kurzus 83 dollárig.
Távol-Kelet:
- Látványos esés bontakozott ki a távol-keleti piacokon, a Japánok vezetik az esést (Nikkei -2,45 százalék, Hang Seng -0,79 százalék, Shanghai -0,3 százalék).
- Kínában váratlanul kamatot csökkentettek, a jó hír ellenére azonban nem tudtak emelkedni a piacok. A lépés azt is jelenti, hogy Kínában továbbra is gyengék a növekedési kilátások.
- A japán első negyedéves GDP adat a várakozásoknál jobb lett, 4,5 százalék helyett 4,7 százalékkal bővült a gazdaság.
- A hétvégén ipari termelés, export és import adatokat publikálnak Kínában.
Devizák:
- A forint tegnap is nagyot erősödött az euróval szemben. Az árfolyam 298 dolláron nyitott, majd 293 dollárig is leszúrt, és ezt követően 295,3-ig korrigált zárásra. A 30 napos mozgóátlag támaszt jelent, ahonnan a gyengülés irányába fordult az elmúlt órákban a forint.
- A 20 napos mozgóátlag megállította a dollár gyengülését, az 1,262-es lokális maximumot elérve váltott irányt az árfolyam, és 1,254-ig esett zárásra. A hajnali kereskedésben begyorsult az árfolyam esése, és 1,25 alá jött le a kurzus.
Határidős piacok: - Mind az amerikai, mind az európai határidős indexek a negatív tartományban vannak ma reggel.
Vállalati hírek
- A PannErgy 2012. június 7-án 4.000 darab saját részvényt vásárolt 598 forintos átlagáron. A tranzakciót követően a társaság 3.360.302 darab saját részvénnyel rendelkezik, ami a kibocsátott teljes részvénymennyiség 15,96 százaléka.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.