EUR/HUF (285,00 – 288,50): Bár az előzetesen bejelentett július 2-i dátumhoz képest csúszik a jegybanktörvény elfogadása, és a tegnapi kiskereskedelmi adatunk is rosszabb lett a vártnál (-2,7 százalék), a forint egyikre sem reagált érdemben. Ma reggelt mérsékelt erősödéssel kezdett a hazai deviza, ami újra inkább az enyhén optimista hangulat számlájára írható.
Ma dönt az MNB az alapkamat mértékéről. A piaci szereplők túlnyomó többsége a 7 százalékos szint tartását várja, csökkentést csak késő ősszel mutatnak az FRA árazások alapján a várakozások. Ekkorra talán tinta is kerülhet az IMF-EU-megállapodásra, ami kedvezően hathat a kockázati felárak szintjére, lehetővé téve a monetáris enyhítést, amire a gazdaságnak nagy szüksége lenne a növekedés terveknek megfelelő alakulása miatt.
EUR/USD (1,2460 – 1,2580): A tegnapi eseménytelen nap után 1,25 környékén zárt az árfolyam, és ma is innen folytatjuk. Sem a spanyol bankokat érintő tömeges leminősítés, sem a bankrendszer konszolidációjához igényelt 6 milliárd eurós ciprusi kérelem nem befolyásolta számottevően a legnagyobb forgalommal kereskedett devizapár kurzusát.
A mai enyhén jobb német és francia fogyasztói bizalmi indexek támogathatják az eurót, de mindenki a hétvégi EU csúcs eredményeire vár, ami a huszadik lesz az euró válság, két és fél évvel ezelőtti kirobbanás óta. Vajon sikerül-e előrelépést tennie az Uniónak a fiskális és egyéb pénzügyi együttműködés szorosabbá tétele által a válság megoldása irányába?
CHF/HUF (237,00 – 240,50): Az EUR/CHF keresztben immár megszokott módon stagnálás jellemző 1,2005-1,2010 között. Egy erősödő forint árfolyam esetén távolabb kerülhetnénk a 240-es szinttől, persze a csalódást elkerülendő vérmes reményei ne legyenek egy frankhitelesnek sem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.