EUR/HUF (281,20 – 284,20): A múlt havi kamatdöntés előtt a piac egyhangúan tartást várt, mégis vágott az MNB. A holnapi döntés előtt viszont teljes megosztottság mutatkozik: a piac egyik fele tartást, a másik viszont vágást vár. Sokan úgy vélik, hogy a múlt havi lépés csak teszt volt, de látva a heves piaci reakciókat, most nem folytatódik a lazítás. Mások szerint viszont önmagában egyetlen negyed százalékos vágásnak nincs sok értelme, és a csökkenő magyar kockázati felárak, csökkenő GDP, illetve a nagy központi bankok által teremtett likviditásbőség mellett van tere a további vágásnak.
A kamatdöntés után publikálja a legújabb inflációs jelentését a Jegybank, melyben valószínűleg tovább emelkedő inflációról, és csökkenő gazdasági növekedésről olvashatunk. A növekvő infláció fényében érdekes lesz majd egy esetleges vágást kommunikálni az MNB-nek.
A forintnak a vágás óta nem sikerült a 280-as szint alá visszaerősödnie, bár a kötvényhozamok éves mélypontjuk közelében vannak. A héten rengeteg makroadat lát napvilágot, így a kamatdöntés mellett, ezek alakulása is hatással lesz az árfolyam alakulására. A hetet enyhén borús és kivárásos hangulatban, némi gyengüléssel 282 fölött kezdi a forint.
EUR/USD (1,2910 – 1,3030): A pénteki jó hangulat ma reggelre elmúlt. A hétvégi görög hírek, miszerint 20 milliárd eurós elcsúszás van a költségvetésben, újra az 1,30-as szint alá gyengítette az eurót. Ebből is látszik, hogy a bejelentett élénkítő csomagok hatása lassan elmúlik, egyre többen kérdőjelezik meg azok hatékonyságát, és újra az eurózóna gondjai kerülnek előtérbe.
Olaszországnak ezen a héten közel 20 milliárd eurónyi adósságot kell eladnia, ami az EKB programja után talán nem lesz nehéz, viszont egy sikeres aukció hozamszintje egy romló hangulatban kérdéses.
A héten több fontos adat jelenik meg főleg az USA-ból, illetve ma az IFO, holnap a GfK indexek Németországból, pénteken pedig az újabb spanyol reformcsomagot ismertetik. Ezek lesznek meghatározók a hangulat, és az árfolyamok alakulását tekintve, de a kurzus valószínűleg továbbra is az 1,30 szint vonzásában marad.
CHF/HUF (232,00 – 235,50): Az SNB jelentés szerint múlt héten nem jelent meg a piacon a svájci jegybank, mivel az EUR/CHF árfolyamát nem kell mesterségesen az 1,20-as szint fölött tartania, az továbbra is 1,21 közelében tartózkodik. Túl nagy frankgyengülésre illetve euróerősödésre nincs ok, tehát marad a jól bevált képlet, és a forint teljesítménye lesz a meghatározó az árfolyam alakulásában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.