BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Most látható a forint sebezhetősége

Az ilyen ellentmondásos hírek, egy eleve romló nemzetközi hangulatban, megmutatják a forint sebezhetőségét, és azt, hogy miért is lenne jó, ha végre lenne egy aláírt megállapodás – írja Bámli Károly, a Commerzbank közgazdásza.

EUR/HUF (281,50 – 284,00): A múlt hét, bár rövid volt, de koránt sem unalmas: a csütörtöki forint erősödést, pénteken az újabb IMF–fel kapcsolatos negatív hír miatt - miszerint megszakadnak a tárgyalások -, egy jókora zakó követte. Csütörtöki csúcsához képest több mint 1,5 százalékot gyengült a forint péntek délre, és hiába érkezett cáfolat a kormánytól, ez csak arra volt, elég, hogy 283 közeléből, a 282-es szint alá korrigáljon a forint.

Az ilyen ellentmondásos hírek, egy eleve romló nemzetközi hangulatban, megmutatják a forint sebezhetőségét, és azt, hogy miért is lenne jó, ha végre lenne egy aláírt megállapodás. A kötvény hozamok a hosszabb lejáratokon emelkedtek pénteken, ami azt mutatja, hogy egy esetleges megállapodás pozitív hatásainak nagy részét már beárazta a piac, Így, ha valóban tartósan megrekednek a tárgyalások, és ezt a piac is felismeri, akkor egy nagyobb mértékű korrekció is következhet.

Ma a tovább romló piaci hangulatban, újra a 283-as szintről nyit a forint, az újfent rövid héten a holnapi MNB kamatdöntés, illetve a szerdai kötvény aukció lesz fontos magyar esemény.

EUR/USD (1,2860 – 1,3035): Jobb lett a várt 1,8 százalékos értéknél a harmadik negyedéves amerikai GDP adat, de a 2 százalékos bővülés, annak szerkezete miatt nem okozott eufóriát a piacokon. Bár az örvendetes, hogy a fogyasztás nőtt, de a beruházások dinamikája nem, ez pedig lassabb kilábalást vetít előre, és a Fed is ellőtte már a puskapor nagy részét a QE3 bejelentésével.

Emellett a mediterrán sztori is folytatódik, lesz egy újabb görög mentőcsomag, lehet, hogy lesz újabb adósság leírás, a spanyoloknak jól jönne az OMT program, de ahhoz mentőcsomagot kellene igényelniük, de ahhoz nem elég rossz a helyzet, hogy az azzal járó esetleges újabb megszorításokat felvállalja a helyi politika, az amúgy is feszült belpolitikai helyzetben. Egyszóval marad a periféria államok körüli piaci bizonytalanság, amit mutat a gyengülés euró árfolyam is, ma az 1,29-es szint közelében kezd az árfolyam, és a New York-i hurrikán miatti evakuálások alacsonyabb likviditást vetítenek előre.

Csütörtökön ADP, pénteken NFP adatok lesznek, mint a legfontosabbak, ha ezek jobbak lesznek a várnál, akkor a javuló kockázatvállalási hajlandóság hatására akár az OMT program bejelentése óta jellemző 1,28-1,3150-es árfolyamsáv felső szintje felé is mozdulhat a kereskedés.

CHF/HUF (232,70 – 234,80): Három hetes csúcsán kezdi a kereskedést az alpesi deviza a forint ellen. A pénteki jelentős forint gyengülés, és az európai gondok okán fokozódó kockázatkerülés miatt az 1,21-es szint alá erősödő frank a 234-es szint közeli árfolyamot eredményez.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.