Az amerikai hitelminősítő intézet szerint ugyanis a német bankok - a francia, nagy-britanniai és észak-európai konkurensekkel ellentétben - messze rosszabbul vannak védve a tőkepiacon bekövetkezhető sokkok ellen. Az FTD rendelkezésére álló amerikai tanulmány szerint a német pénzintézeteknek továbbra is túl kevés a saját tőkéjük ahhoz, hogy súlyos esetben felfogják az esetleges veszteségeket.
A Moody’s szerint súlyos esetben pótlólagosan akár 32 milliárd euróra lenne szükség. A jelentés rávilágít arra, hogy mennyire súlyos a pénzintézetek helyzete. Még a dél-európai államkölcsönök nagyobb arányú kiesése nélkül is jelentős kockázatok vannak, például a hajózási hiteleknél vagy az ipari hiteleknél. A legnagyobb német bankok mérlegeiben még mindig jelentős kockázatos portfóliók találhatók - véli Katherina Barten, a bankágazat következő 12-18 hónapra hónapjára vonatkozó kitekintés szerzője. Ezért a német bankokat az a veszély fenyegeti, hogy további leminősítésekkel szembesülhetnek.
A legrosszabb esetet feltételező forgatókönyv különösen riasztó, ugyanis legutóbb a Deutsche Bank és a Commerzbank pénzintézeteken kívül eddig egyetlen német pénzintézetnek sem sikerült jelentős tőkeemelést keresztülvinniük. Az alternatíva az lenne, hogy a saját tőkét a visszatartott nyereségből töltsék fel. A hitelminősítők becslései a bankok számára azért különösen fontosak, mert a leminősítések számos esetben magukkal vonnák a refinanszírozási költségek növekedését. A Moody’s utoljára júniusban idézett elő tömeges leminősítéssel sokkhullámot az európai bankágazat körében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.