November 20-ig tart az Equilor Alapkezelő négy új befektetési alapjának a jegyzése – közölte a társaság szerdai sajtótájékoztatóján Pillár Zsolt, a cég elnök-vezérigazgatója.
Az alapok között lesz természetesen egy likviditási alap is, amely a legalacsonyabb kockázatú eszközökben tartja majd a vagyonát. Indítanak emellett egy kötvényalapot is, amely külföldi devizákban denominált kötvényekbe fekteti a vagyonát.
Elsősorban magyar cégek devizás kötvényei, devizában denominált magyar államkötvények és a portfólió maximum 20 százalékának erejéig külföldi vállalati és államkötvények lesznek a konstrukcióban.
A mostanában divatos abszolút hozamú alapok versenyébe is be kíván szállni az Equilor. Az Equilor Pillars Származtatott Befektetési Alap célja az, hogy magasabb kockázat vállalása mellett a bankbetétek hozamát meghaladó nyereséget érjen el. A többi kockázatosabb abszolút hozamú alaphoz hasonlóan ez a konstrukció is vehet majd fel short pozíciókat.
A magasabb hozamot pedig úgy kívánja elérni az alapkezelő, hogy folyamatosan figyeli a három fő piaci szegmens – részvény- és kötvénypiac, devizapiac, árupiac – állapotát, majd statisztikai, fundamentális és technikai szempontok figyelembevételével eldönti, az adott piaci szegmensben mekkora részesedést vegyen fel.
A saját abszolút hozamú alap mellett egy abszolút hozamú konstrukciókba fektető alapot is elindít az Equilor Alapkezelő. A Primus Alapok Alapja főleg statisztikai és technikai alapon válogat majd a hazai piac legnépszerűbb ilyen konstrukciói közül, a célja pedig az, hogy ezáltal tartósan 10 százalék fölötti éves hozamot érjen el.
Jelenleg már 58 abszolút hozamú alap van a magyarországi piacon, az általuk kezelt vagyon pedig megközelíti a 170 milliárd forintot. Az Equilor főleg a Concorde, az OTP, az Aegon és a Generali Alapkezelő alapjaiból szemezget a portfóliójába. A tervezett alap indulásakor 70 százalékban tartalmazna concorde-os alapokat, a vagyon csaknem felét az alacsony kockázatú, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Citadella és Concorde VM adja majd.
A hozam/kockázat szempontjából középen elhelyezkedő, szintén concorde-os Platina Pí 20 százalékot tehet majd ki a portfólióban, és 5 százalék kerülhet a nyersanyagokra és nemesfémekre koncentráló Platina Deltába.
A magasabb kockázatú és szórású OTP-s abszolút hozamok, a Supra és az EMDA 5-5 százalékkal részesedhetnek a portfólióból.
Mivel az EMDA kötvényekkel is kereskedik, az Equilor szerint magas hozamkörnyezetben érdemes lehet majd felülsúlyozni. 10-10 százalékos részesedést kaphat az induláskor a portfólióban az Aegon MoneyMaxx és a Generali Abszolút Hozamú Alap.
A tervezett portfólió elmúlt három éves teljesítménye eléggé meggyőző: évente 12,73 százalékos hozamot ért volna el egy befektető, ha ezt a kombinációt választja. Ez magasabb mind a hazai részvényekkel, mind a nemzetközi részvénypiacon elérhető hozamnál, de meghaladja a hazai állampapír-piaci hozamot is, amely az elmúlt három évben viszonylag magas, több mint 9 százalékos volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.