Ahogyan tegnap is írtuk, a devizapárban október közepe óta emelkedő trend látható, ami egyelőre továbbra is kitart. Stabilan 282-283 forint közé kéne csökkennie a kurzusnak ahhoz, hogy ez a rövid távú trend megtörjön. Az viszont igaz, hogy felfelé több szint is sorakozik, amelyek megállíthatják az esetleges további forintgyengülést. Ilyeneket látunk 286,7 forintnál, 288 forint körül a 200 napos mozgóátlagnál, illetve 290 forintnál.
Nemzetközi helyzetkép:
A nemzetközi devizapiacon a tegnapi napon az EUR/USD devizapár árfolyama 1,2709-ről 1,2704-re csökkent, vagyis kismértékben erősödött a dollár. Jó hangulatban indult a kereskedés a tengerentúli tőzsdéken, de a nap eleji emelkedés után elromlott a hangulat, zárásig lefelé csorogtak az indexek, és végül a negatív oldalon fejezték be a kereskedést (Dow -0,46 százalék, Nasdaq -0,7 százalék, S&P500 -0,36 százalék).
A Financial Times cikke szerint a tengerentúli bankok komoly küzdelmet folytatnak a Bázel III ellen. A bankok szerint a szabályozói javaslatok életbe lépése nem tenne jót a tengerentúli pénzügyi szektor versenyképességének. Szintén a Financial Times oldalán lehet arról olvasni, hogy Glenn Hubbard, a republikánusok egyik vezető közgazdásza támogatja a gazdagok adóterhének növelését, amit Obama is javasol.
Ázsiában a Nikkei 0,05 százalékot, a Hang Seng 0,87 százalékot, a Shanghai indexértéke 0,25 százalékot emelkedett. Előreláthatóan holnap fogják megnevezni a Kínai Kommunista Párt és egyben az állam új vezetőit is, miután lezárul a kongresszus.
Az árupiacon az arany árfolyama tegnap is mozdulatlan volt, 1.718-1.732 dollár között mozgott a kurzus, zárásra nagyon enyhe mínuszt láthattunk. A reggeli kereskedésben is folytatódik az oldalazás. 85 dollár felett oldalazott tegnap az olaj árfolyama. A kurzus a 20 napos mozgóátlag és a 85 dolláros szint közé ékelődött be. Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.
Friss hazai és nemzetközi hírek:
Görögország akár egyben is megkaphatja azt a 44 milliárd eurónyi segélyt, ami a 31,1 milliárdos, az 5 milliárdos és a 8,3 milliárdos kifizetésekből tevődött volna össze eredetileg. Ezt év végéig kapta volna meg az ország, most pedig úgy tűnik, hogy egyben jutna a pénzhez. A hírt tegnap Schauble német pénzügyminiszter is megerősítette. A tegnapi 1 és a 3 hónapos görög aukciókon összesen 4,06 milliárd eurónyi forrást tudott bevonni az ország. A pénteken lejáró 5 milliárd eurós adósság törlesztésének nagy része így megoldott.
A ZEW gazdasági hangulat index értéke -15,7 pontra esett vissza Németországban novemberben az októberi -11,5 pontról. A konszenzus -10 pont – vagyis kisebb emelkedés - volt.
A Népszabadság értesülései szerint újabb 60 milliárdos intézkedéscsomag várható a jövő évi 2,7 százalékos hiánycél tartása érdekében, amit akár már ma elfogadhat a parlament. A csomag nagyságrendileg kisebb mint a korábbiak. A miniszterelnök szavaiból arra lehet következtetni, hogy az összeget piaci szereplőktől szedhetik be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.