BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jót jelentettek: Csak a Rolls Royce miatt aggódhat a BMW

Ma reggel publikálta vártnál jobb negyedéves gyorsjelentését a BMW. A közzétett eredmény árbevétel tekintetében 5 százalékkal, míg EPS tekintetében 17 százalékkal múlta felül a várakozásokat.

- Az ArcelorMittal csökkentette osztalék kifizetését. az idei 0,75 dolláros részvényenkénti osztalék helyett 2013-ban csupán 0,20 dollárt fizet.

- Az RBC Capital felülteljesítőről lecsökkentette az Axa-val kapcsolatos várakozásait, így a szektor átlagával megfelelő teljesítményt vár a biztosítótól.

- Január elsejétől egy a jelenleginél egyszerűbb vállalati szerkezeti struktúrát tervez bevezetni a BASF. Ennek keretében az üzleti szegmensek számát a jelenlegi 6-ról 5-re tervezik csökkenteni, a divíziók száma pedig 15-ről 14-re módosul. A bejelentésnek megítélésünk szerint nincs árfolyamhatása.

- Ma reggel publikálta vártnál jobb negyedéves gyorsjelentését a BMW. A közzétett eredmény árbevétel tekintetében 5 százalékkal, míg EPS tekintetében 17 százalékkal múlta felül a várakozásokat.

Az értékesített autók darabszáma 435 ezer, ami 9 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. Csökkenés egyedül a Rolls-Royce esetében figyelhető meg, amiből 14,5 százalékkal kevesebbet értékesítettek. A motorkerékpár értékesítésben az összesített darabszám nem változott, azonban egy átrendeződés tapasztalható, miszerint a BMW motorkerékpárok értékesítése emelkedett, ugyanakkor a Husqvarna márka értékesítése azonos mértékben csökkent. Összességében az árbevétel 13,7 százalékkal bővült a 2011-es III. negyedévhez képest.

A társaság adózás előtti eredménye 17,6 százalékkal bővült.
A legnagyobb darabszámban eladott 3-as sorozat értékesítése csökkent, miközben a második legnagyobb darabszámban eladott 5-ös sorozat értékesítése növekedett. Egyértelmű csökkenés volt tapasztalható a luxusszegmensben, hiszen a RollsRoyce és a BMW 7 értékesítése is csökkent.

A társaság vezetősége megerősítette a 2012-es eredményvárakozásokat.

- A BNP Paribas és az Ingenico nevű vállalat elindította Belgium első, okostelefonos fizetési rendszerét. Az alkalmazott megoldás lényege, hogy a tranzakciót a telefonról egy alkalmazás segítségével indítják, majd az biztonsági okokból hagyományosan a POS terminál billentyűzetén, PIN kód megadásával hagyható jóvá.

- A Commerzbank lakossági üzletágának újrastrukturálására készül. Ennek keretében rövid időn belül értékesítené nem kívánt eszközeinek egy részét is. A társaság ígérete szerint a héten jelentik majd be a részleteket. Az eddigi információk szerint a fiókok nyitva tartását növelik és fejlesztik a netbank szolgáltatást is. Az átszervezés híre alapjában véve pozitív, de annak hatása jelentősen függ majd a részletektől is. Könnyen elképzelhető hogy az eszközök rövid időn belül történő értékesítése csak nyomott áron lesz kivitelezhető, melyből a társaságnak egyszeri vesztesége keletkezhet.

- A Daimler bejelentette, hogy mától három műszakban folyik a Mercedes A osztály gyártása a rastatti üzemben.

- A Deutsche Bank 1,5 millió dollár bírság megfizetésére és 0,1 millió dollár profitról történő lemondásra kényszerülhet Amerikában. Legalább is ez a hatóságok tervezete az elektromos áram tőzsdei manipulációja miatt. A hír negatív, de annak árfolyamhatása még az egy centet sem éri el, így árfolyamhatásra nem számítunk.

- Az E-ON Oskarshamn 1-es reaktorblokkját november 12-én indítják. A meglehetősen öreg, 40 éves atomerőmű blokkban csaknem 1 éve ált le a termelés, miután több meghibásodást is észleltek. Az atomerőműben az utóbbi időben folyamatosan fordultak elő tervezett és nem tervezett karbantartási munkák miatt.

- A Fiat részvények ajánlását az eddigi vételről tartásra csökkentette a Goldman, miközben a célárat 7,7 euróról 4,7 euróra csökkentette le.

- A Lufthansa és az (UFO) szakszervezet közötti tárgyalások ismételten megszakadhatnak, ami ismételten növeli a sztrájk lehetőségét. Ez egyúttal azt is jelzi, hogy a társaság vezetősége nagyon határozottan kiáll a költségmegtakarítási program mellett és nem hajlandó abból engedni.

- A Nokia és a Siemens közös leányvállalata értékesíti Finnországban és Észtországban meglévő vonalas hálózatoz köthető érdekeltségeit. További részletek a tranzakcióról egyelőre nem ismertek, azonban a bejelentés nem okozott túl nagy meglepetést, ugyanis a vállalat már korábban nyilvánosságra hozta profiltisztítási terveit, melyből következtethetni lehetett a mostani lépésre.

- A Siemens már korábban jelezte, hogy önálló vállalattá kívánja alakítani az Osramot. Most annyi plusz információval lehettünk gazdagabbak, hogy a Siemens az újonnan létrejövő vállalatban valószínűleg hosszútávon is meg kíván tartani egy 20 százalék körüli részesedést.

- A Total az elkövetkező hetekben kutatófúrásokat kezd Dániában a palagáz kitermelésének érdekében. Az ország gázkészleteinek nagysága körül jelentős bizonytalanság fedezhető fel, a becslések 65 és 650 milliárd köbméter között szóródnak.

- Total: A korábbi bejelentésnek megfelelően tegnap több francia finomítóban is figyelmeztető sztrájkba kezdtek, azonban az előzetes tervekkel ellentétben nem vált országossá, ugyanis nem csatlakozott hozzá minden finomító.

- A Total, Európa harmadik legnagyobb olajvállalata 190 millió dolláros kutatóprojektbe kezd Ausztráliában. Helyi partnerével együtt 6 millió hold területet kíván feltárni. A kutatás első fázisának költsége összesen 60 millió dollár. A költségek 80 százalékát a Total állja és siker esetén a terület 90 százalékának a Total lesz az üzemeltetője.

- A Telefonica-nak ma több leánya is publikálta az eredményét az anyacég holnapi gyorsjelentése előtt. A cseh leány hozta a várakozásokat, amely 20 százalékos csökkenést jelent a nettó soron (1,8 milliárd koronára, ami 71 millió euró). Továbbra is az árbevétel és az eredmények lemorzsolódása látszik. Mivel az új frekvenciákra is jelentős koncessziós díjat kell majd a cseh szolgáltatónak fizetnie, ezért szerintünk a 40 koronás osztalék nem tartható a jövőben. A piac enyhe csökkenést vér ennek tekintetében, de elsősorban 2013-tól.

Úgy tűnik, hogy Németországban viszont „dübörög a business”. Az üzemi eredmény 12,5 százalékkal 339 millió euróra növekedett a tavalyi harmadik negyedévhez képest. Az egy részvényre jutó eredmény 5 cent lett a tavalyi 1 centtel szemben. Vagyis úgy tűnik, hogy azok a befektetők, akik a néhány héttel ezelőtt zárult kibocsátás során vettek a részvényből, nem jártak rosszul. Persze az üzletet az okostelefon használaton keresztül a bővülő adatforgalom húzza, amely 5,6 százalékos bevétel növekedést ért el. Az eredmények enyhén meghaladták a várakozásokat.

Összességében azért jelentős árfolyamhatásra nem számítunk a Telefonica árfolyamában, viszont kíváncsian várjuk a holnap nyilvánossá váló harmadik negyedéves eredményt, amely a piac várakozásai szerint 30,3 centre rúghat a tavalyi 11 cent veszteséggel szemben, s az előző negyedéves 26,2 centhez képest is jelentős javulás lenne. A befektetők egyelőre kivárásra rendezkedtek be, s az árfolyam egy támasz szinten táncol.

- A Cheuvreux 3,4 euróról 3,3 euróra csökkentette az UniCredit célárát

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.