Az eurót 290,6 forint felett jegyzik, ami 3 forintos gyengülésnek felel meg napon belül. Az ellenállásként funkcionáló 200 napos mozgóátlag könnyedén esett el.
A hazai devizát az sem mentette meg az eséstől, hogy az Európai Bizottság javasolta, hogy szűnjön meg a Magyarország ellen 9 éve folyó túlzottdeficit-eljárás.
Egyrészt, az eljárás megszüntetése piaci szempontból nem túlságosan jelentős, másrészt, a korábban kiszivárgott híreket – miszerint a bizottság javasolni fogja az eljárás megszüntetését – már beárazta a piac.
Érvényesülhetett a „vegyél a pletykára, adj el a hírre” befektetői magatartás, hiszen már korábban kiszivárgott, hogy kikerülhetünk a deficiteljárás alól, és az elmúlt napokban sokat erősödött a forint. Kedden 285,5 forinton is jegyezték a közös európai devizát, ami idei csúcsot jelentett.
A nemzetközi befektetői környezet sem támogatta a forintot, az európai piacok meredek esést mutattak.
Az sem segítette a forintot, hogy Matolcsy György, az MNB elnöke azt monda: igazuk lehet azoknak, akik további mozgásteret látnak egy olyan kamatvágási pályában, ami kiszámítható, és kis lépésekben viszi magyar alapkamatot ahhoz a semleges kamatlábhoz, amit a pénzpiac elismer.
A jegybanki kamatot kedden csökkentette új történelmi mélypontra, 4,5 százalékra az MNB monetáris tanácsa.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.