BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A BUX a 200 napos mozgóátlagon billeg

Továbbra is patthelyzet van az USA-ban a költségvetést illetően. A két nagy párt nem tud átlépni saját árnyékán, és nem tud megegyezni, ami negatívan hat a piacokra. Így talán nem is meglepő, hogy a dollár folyamatosan gyengül, és gyakorlatilag az 1,37-es ellenállást ostromolja. Ugyanakkor azt gondoljuk, hogy lesz egyezség, és a szint nem kerül áttörésre. Ez azt is jelenti, hogy lassan érdemes lehet dollár vételi pozíciókat felvenni, írják az Erste elemzői.

Az indexekre nézve egyelőre semmi tragédia nem történt. A DAX továbbra is a 20 napos mozgóátlag és az első rés fölött tartózkodik (8.519-8.547). Az S&P500 tegnap éppen a 30 napos mozgóátlagon állt meg. A Dow már a 20 és a 30 napos mozgóátlagok alatt van, de éppen az enyhén emelkedő alsó trendvonalat közelíti, amely ma 14.894 pontnál megy el. Szóval a technikai elemzés azt sugallja, hogy hamarosan fordulat lehet a mozgásokban, ami lehet, hogy a republikánus-demokrata egyezségnek köszönhetően fog bekövetkezni. Ezt azt jelenti, hogy óvatosan elkezdhetjük megtenni a megfelelő tétjeinket.

A BUX-ra nézve továbbra is egy billegést látunk a 200 napos mozgóátlagon, amely tovább folytatódhat. Összességében kis csökkenést várunk a mai napon itthon és a nemzetközi piacokon is.

USA:

- Folytatódott a rossz hangulat a tengerentúlon, a tegnapi kereskedést is mínuszban zárták az indexek (Dow -0,91 százalék, Nasdaq -1,08 százalék, S&P500 -0,88 százalék).
- A költségvetésről továbbra sem állapodtak meg a politikusok, a tegnapi másfél órás tárgyalás eredménytelenül ért véget.
- Az ISM szolgáltatóipari indexe 58,6 pontról 54,4 pontra zuhant szeptemberben, miközben a konszenzus 57,2 pont volt.
- A friss segélykérelmek száma a 307 ezerre korrigált értékről 308 ezerre emelkedett, ami kedvezőbb az elemzők 315 ezres várakozásánál.
- A mai munkapiaci adatok közlését pedig törölte a Munkaügyi Minisztérium, így makroadatokat nem is fog érkezni ma az USA-ból.

Európa:

- A nyugat-európai börzéket is inkább az eladók uralták (FTSE100 0,18 százalék, DAX -0,36 százalék, CAC40 -0,73 százalék).
- A német szolgáltatói beszerzési menedzser index az előző havi 52,8 pontról szeptemberben 53,7 pontra emelkedett, alulmúlva az 54,4 pontos várakozást.
- Ma 11 órakor augusztusi termelői árindexet publikálnak az eurózónából.

Olaj, arany:

- A WTI ma reggel 103,1 dolláron tartózkodott, a tegnapi szinthez képest kismértékben visszaesett. A piac a kongresszusi huzavonát figyeli leginkább, mivel minden egyes nap késlekedés az új költségvetési plafon elfogadásában jelentősen csökkenti az USA energiaigényét.
- Az arany befektetők szintén ezt figyelik elsősorban. Ha továbbra is feszült marad a helyzet, az jelentősen javíthat az arany árfolyamán.

Devizák:

- Az EUR/HUF továbbra is a 200 napos mozgóátlag áttörésével próbálkozik, és tegnap ismét sikerült a mozgóátlag alatt zárnia 296,47-es árfolyam mellett. A támasz áttörése azonban továbbra sem egyértelmű, ugyanis a tegnapi nap folyamán is felszúrt a mozgóátlag fölé az árfolyam.
- Az amerikai költségvetési vita elhúzódásának hatására tovább erősödött az euró a dollárral szemben, az árfolyam 1,3579-ről 1,3619-re emelkedett, miközben napon belül 1,3646-on is járt az árfolyam.

Távol-Kelet:

- A Nikkei index 0,6 százalékot csökkent és napon belül még 14.000 alatt is járt az árfolyam. A Hang Seng szintén 0,6 százalékot csökkent, a shanghai tőzsde továbbra is zárva tartott. A piac irányát elsősorban a negatív nemzetközi hangulat határozta meg.
- Nem változtatott az eszközvásárlási politikán a japán jegybank és a jegybanki közlemény hangneme sem változott. A közlemény szerint a gazdaság mérsékelten növekszik és az inflációs várakozások szintén emelkedésnek indultak.
- A HTC 2002-es tőzsdére való bevezetése óta először számolt be veszteséges negyedévről. A tajvani vállalat 101 millió dolláros nettó veszteséget publikált, ami rosszabb a várakozásoknál.
- A Samsung előrejelzése szerint a szeptemberrel végződő negyedévben rekord üzemi eredményt ért el a vállalat, melynek mértéke 9,2-9,6 milliárd dollár körül lehet, ami némileg magasabb az elemzői várakozások átlagánál.

Határidős piacok: Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.

Vállalati hírek

- A MOL és a horvát kormány közötti huzavona folytatódik. A MOL kijelentette, hogy az eredeti megegyezés alapján nincs elővételi joga a horvát kormánynak a MOL INA papírjaira, mivel az állam nem vette meg az INA gázüzletágát. A MOL ezzel együtt a horvát államot potenciális vevőnek tekinti. A MOL továbbra is fontolóra vesz minden opciót az INA részesedéssel kapcsolatban. Továbbra is azt várjuk, hogy elhúzódó tárgyalásokat követően a MOL és Horvátország kiegyeznek és az INA MOL tulajdonban és irányítás alatt marad.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.