A DAX index gyakorlatilag letesztelte a 3 napos mozgóátlagot, ahonnan annak rendje és módja szerint meg is fordult az árfolyam. Ráadásul a rövid indikátorokon vételi jelzés alakult ki. Így most legalább a korábbi csúcsig, 9.794 pontig kellene emelkednie az indexnek, de nem lepődnénk meg, ha esetleg áttörné azt.
Tegnap csúnyán elbántak a MOL-lal. A Baytuganban levő részesedés értékesítésének tegnapi bejelentése után ma tudtuk meg, hogy az eladási ár 175 millió dollár. Ez jó árnak tekinthető, de a tegnapi negatív hangulatban mégis átesett a 13 600 forint körüli támaszon. Ha ma nem tud visszamászni ezen szint fölé, akkor valószínűbb lesz a negatív forgatókönyv, amely alapján inkább a 12 275 és 12 300 forint közötti rést teszteli le. Ezután már csak a 11 000 forint környéki szint adódna, mint támasz.
Az OTP is a 4 040 forint körüli szint környékére csusszant le tegnap, de még annak elérése előtt megfordult. A mozgásban valószínűleg jelentős szerepet játszottak az ukrán események, amelyek tegnap még inkább riadalommal, mára pedig megnyugvással tölthetik el a befektetőket. Így az OTP az elkövetkező napokban újra megpróbálhatja a 4215 forintnál levő 20 napos mozgóátlag áttörését.
Összességében jó hangulat jellemzi a piacokat, amely az elkövetkező napokban is fennmaradhat.
USA:
- Jó hangulatban zajlott a kereskedés a tengerentúlon, a vezető indexek zárásig emelkedtek (Dow 0,58%, Nasdaq 0,71%, S&P500 0,62%).
- A Wal-Mart publikálta tegnap negyedéves eredményét, a részvényenkénti profit 1,6 dollár volt az elmúlt három hónapban, miközben az elemzők 1,59 dollárt vártak. A társaság 48 centre emelte az osztalékát, amely azonban gyengébb a várt 51 centnél. A mostani negyedévben 1,1-1,2 dolláros profitot vár a társaság, ami alacsonyabb az 1,24 dolláros konszenzusnál. A cég árfolyama közel 2%-ot veszített értékéből.
- Az éves szintű infláció nem okozott meglepetést a tengerentúlon, 1,6%-ot vártak és a tényadat is ennek megfelelő lett.
- A friss segélykérelmek száma 3 ezerrel 335 ezerre csökkent múlt héten, ami enyhén magasabb a várakozásoknál.
- A Philadelphiai Fed index februári számai komoly negatív meglepetést okoztak. A mutató 9,4 pontról -6,3 pontra esett vissza, miközben a konszenzus 8 pont volt.
- A Tesla 8,5%-ot emelkedett a gyorsjelentés után, ami új történelmi csúcsot jelent. A cég vezére, Elon Musk megerősítette, hogy a társaság vezetői korábban találkoztak az Apple illetékeseivel, arról azonban nem beszélt, hogy felmerült-e a Tesla felvásárlásának kérdése.
Európa:
- Mínuszban kezdték a kereskedést a nyugat-európai börzék, majd a kereskedés végéig emelkedtek a piacok, de a DAX index így is mérsékelt mínuszban zárt (FTSE100 0,24%, DAX -0,42%, CAC40 0,32%).
- Az Ukrajnából érkező hírek alapján az éjszaka nem voltak összecsapások a tüntetők és a rendvédelmi erők között, miután este a parlament megszavazta a rohamrendőrök visszavonását. Az éles fegyverhasználati engedélyt is visszavonták, és szabadon engedik a tüntetések során letartóztatott aktivistákat.
Olaj, arany:
- A WTI ma reggel 102,6 dolláron állt, az elmúlt napok emelkedése után tehát esni kezdett az árfolyam. A befektetők a kedvezőtlenebb kínai makrogazdasági adatokkal és a készletek a vártnál kisebb mértékű csökkenésével magyarázzák az esést.
- Az arany 1320 dolláron állt ma reggel, ami kismértékű esést mutat a tegnapi naphoz képest. A kereskedők szerint az elmúlt hetek áremelkedése a kínai kereslet lassulását okozhatja, míg számítani lehet arra is, hogy a Fed nem áll le a QE3 program csökkentésével.
Devizák:
- Nagyot erősödött a forint a tegnapi kereskedésben, melynek hatására az EUR/HUF árfolyama 313,66-ról 311,81-ig csökkent le.
- Napon belül jelentősebb kilengést produkált az EUR/USD árfolyama, azonban összességében a reggeli órákban látott csökkenő trend volt a meghatározó, így a devizapár árfolyama mérsékelten csökkent tegnap, és ma reggel is további visszafogott dollárerősödés tapasztalható.
Távol-Kelet:
- A Nikkei 2,9%-ot, a Hang Seng 0,3%-ot emelkedett, ugyanakkor a Shanghai index 1,4%-ot zuhant.
- A japán részvénypiac szárnyalását elsősorban a BoJ kommentárja támogatta meg, ugyanis abból azt lehetett leszűrni, hogy a jegybanki monetáris stimulus tovább tarthat, mint az eredetileg tervezett 2 év.
- A hongkongi tőzsdén elsősorban a telekommunikációs szektorhoz tartozó részvények szerepeltek jól, miután a legnagyobb kínai mobiltársaság bejelentette, hogy januárban 14 millióval 260 millióra nőtt a 3G felhasználóinak a száma.
Határidős piacok:
- Alapvetően pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
Vállalati hírek:
- Az Axa 2013-as árbevétele 2 százalékkal 91 milliárd euróra bővült. Az adózott eredmény 14 százalékkal 4,48 milliárd euróra emelkedett, de a jelentős növekedés ellenére még így is elmaradt a várt 4,74 milliárd eurótól, így ma negatív árfolyam reakció képzelhető el. Az osztalék ettől függetlenül a várakozással pontosan megegyezően 0,81 euró lett. A növekedés elsősorban Európán kívülről, főként Amerikából érkezett. Az Axa egyúttal bejelentette, hogy lezárta a Tian Ping nevű kínai autóbiztosító társaság 50%-ának akvizícióját.
- A Banco Bilbao 117 millió dollárért (85 millió euróért) felvásárolta az amerikai Simple társaságot, ami elektronikus banki szolgáltatások nyújtásával foglalkozik. A felvásárlás a spanyol bank azon stratégiájának része, hogy gyorsabban szeretne terjeszkedni az elektronikus banki megoldások területén. A mostani akvizíció ellenére a Simple különállóan folytatja működését. A tranzakció volumene a Banco Bilbao méretéhez képest elenyésző, így árfolyamhatásra nem számítunk.
- 925 millió eurós kártérítést fizethet a Deutsche Bank egy tönkrement médiacégnek a Bloomberg információi szerint, ezzel egy 12 éves jogi eljárás végér kerülhet pont. A perben eredetileg 3,3 milliárd kártérítést követeltek a német bankóriástól, ugyanis egy 2002-ben adott interjú hozzájárulhatott ahhoz, hogy a Kirch Group még abban az évben tönkremenjen, ami Németország legnagyobb csődjének számított a II. világháború óta. A hír hatására tegnap alulteljesítő volt a Deutsche Bank.
- A német Manager Magazin értesülései szerint a Nokia fontolgatja, hogy a hálózati divízióját kibővíti a Juniper Networks felvásárlása révén. Az újság szerint Rajeev Suri, a Nokia hálózati üzletágának vezetője tavaly év végén a tengerentúlra utazott, hogy találkozzon a Juniper menedzsmentjével. Az amerikai cég felvásárlásáról már korábban is tárgyalt a Nokia igazgatósága. A Juniper piaci értéke 14 milliárd dollár körül van, és 3,1 milliárd dolláros a cég készpénzállománya. Egyelőre sem a Nokia, sem a Juniper nem kommentálta az újságértesülést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.