Hogy a károk szempontjából viharosabb-e az idei év az átlaghoz képest, arról megoszlik a piaci szereplők véleménye. A Groupama Garancia és az Union szerint az idei nyár ugyan rosszabb a tavalyinál, tavaly viszont a hosszú tél, a márciusi havazás okozott több káreseményt. Az Allianz, a Signal és a K&H szerint sem kiugró az idei év viharkárok szempontjából, a Generali szerint is csak a nyár lett viharosabb, az év egésze átlagosnak mondható. A piacvezető lakásbiztosító, az Aegon viszont úgy látja, az idei év rendkívüli, az elmúlt öt esztendő legviharosabb májusaán vagyunk túl, soha nem fordult elő korábban, hogy egyetlen hónap alatt 11 ezer kárbejelentést kaptak volna. Még 2010-ben, a tiszai árvíz idején sem volt ennyi kárbejelentés, akkor egy hónap alatt 9 ezren fordultak a biztosítóhoz. A kisebb biztosítók közül a Köbe számolt be komolyabb kárnövekedéssel, náluk 20 százalékkal nőtt a bejelentések száma.
A legfeketébb nap az idén eddig május 15. volt, a nagyobb biztosítók az Yvett hurrikán miatt egyszerre több ezer bejelentést kaptak. Az elmúlt hetek mérlege is egyre rosszabb, az általunk megkérdezett biztosítókhoz július eleje óta csaknem 30 ezer kárbejelentés futott be, a nagyobb biztosítóknál pedig a kártérítések összege a félmilliárd forintot is meghaladja már, és a piaci szereplők a következő napokban további bejelentésekre számítanak.
A legtöbb kárt a viharos szél okozta az idén, amely a lakóházak tetejét is sokszor megrongálta. Gyakoriak a műszaki cikkekben keletkezett károk, amelyek a villámcsapások másodlagos hatásaként következhetnek be. A legdrágább elektromos készülékek még villámhárító mellett sincsenek biztonságban, a biztosítók szerint nem árt túlfeszültség elleni védelemmel ellátni, illetve áramtalanítani őket a vihar idejére. A villám emellett tüzeket is okozhat. A biztosítók 2010. január 1-je és 2014. május 30-a között összesen 214 259 villámcsapás okozta kárt regisztráltak, ebből közel 106 ezer a villámcsapás közvetlen, több mint 108 ezer pedig a villámcsapás másodlagos hatásának volt betudható. A villámcsapások okozta károkra a biztosítók összesen 17 milliárd forintot fizettek ki.
A hirtelen lezúduló víz is képes súlyos károkat okozni, elönthet pincéket, garázsokat, de egy nyitva felejtett ablak miatt akár emeleti lakásokat is eláztathat egy felhőszakadás. A jégeső jellemzően a szabadban parkoló autókban és a mezőgazdaságban okozott károkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.