A világban általában a beruházások 20 százalékát finanszírozzák lízing formájában. Kínában 3 százalék alatti a lízing, Amerikában viszont a 30 százalékot közelíti.
Kiemelte: a magyar piacon a válság kitörése előtt lakossági autóhitelezésre vették igénybe a lízinget, a válság hatására azonban már vállalti finanszírozásra használják. Nagy visszaesésen van túl a lízingpiac az elmúlt években, idén azonban a növekedési hitelprogram erre a piacra is kedvező hatást gyakorolt.
A magyar kkv-knak nagy szükségük van arra, hogy tudják követni a technológiát, és mivel tőkehiányosak, ezért érdemes lízingelni – emelte ki.
Idén 300 milliárd forintot helyeztek ki a lízingcégek, amelynek fele gépjármű, másik fele gépberendezés finanszírozás. Ingatlanlízing nem nagyon létezik.
A lízing nem drágább, mint a beruházási hitel, ezért kerülhetett be a növekedési hitelprogramba is – válaszolta egy kérdésre Lévai Gábor.
A faktoring jelentősége folyamatosan növekszik – mondta Csáki Ferenc, a Magyar Faktoring Szövetség elnöke. Ez az aktuális piaci helyzetnek köszönhető: a fizetési határidők jelentősen megnőttek, leginkább az állami szektorban, így a beszállítók számára ez rendkívüli finanszírozási probléma.
A vállaltok hitelképessége a válságot követően jelentősen leromlott, miután a fedezetek rendkívül alacsony értékűek – vélekedett Csáki Ferenc. A fizetési határidők hosszabbításával segítenek áthidalni a fizetési problémákat
Kutatások szerint a vevői oldalról az árat és a minőséget követően a fizetési határidő áll, mint legfontosabb konkurenciaértékelési szempont – fejtette ki. Magyarországon az átlagos fizetési határidő 62 nap, az átlagos késedelem pedig 32 nap.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.