A növekedés legnagyobb hányadát a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (kgfb) állománydíj növekedése adta, amely 22,7 százalékos emelkedéssel 13,2 milliárd forint volt az első negyedév végén - tette hozzá a vezérigazgató- helyettes.
A második helyen a növekedésben a lakásbiztosítások állománydíja áll 8,3 százalékkal, amely 3,1 milliárd forintot tett ki március végén. A casco 1,4 százalékkal 1,9 milliárd forintra, míg a kkv-biztosítások állománydíja 2,6 százalékkal 1 milliárd forintra emelkedett - ismertette a részleteket Kaszab Attila.
A nem életbiztosítási piac díjbevétele 2013 óta kevesebb, mint a költségei. A kárráfordítások folyamatosan csökkennek, kisebb mértékben, de a működési költségek is kisebbek lettek, viszont két éve fizetni kell a biztosítási adót. Ez utóbbi a casco biztosításokra 15, míg a vagyonbiztosításokra 10 százalék. Piaci szinten a biztosítástechnikai eredmény - a díjbevétel és a teljes kifizetés különbsége - 2013-ban 5,5 milliárd, míg a múlt évben 2,2 milliárd forint veszteség lett. Ezért vélte úgy a vezérigazgató azt, hogy a díjaknak a következő években növekedniük kell.
A járműbiztosításoknál a legutóbbi időben újra növekedésnek indultak a károk. Például az utóbbi nyolc évben a súlyos személyi sérülések száma évi 8,6 százalékkal csökkent, ez a tendencia szakadt most meg. A változás mérhető az üzemanyag fogyasztás drasztikus emelkedésén, és a külföldre utazók száma is emelkedik mondta a vezérigazgató helyettes.
A változások miatt a K&H biztosító idén eddig már háromszor emelte a kgfb díját, míg tavaly ezt csak ősszel tette meg először - tette hozzá Kaszab Attila.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.