Újabb rekordot döntött az életbiztosítási tartalékok volumene. Félévkor a Magyar Nemzeti Bank adatai szerint ezekben a konstrukciókban 1787,3 milliárd forint volt, 7 százalékkal több az egy évvel korábbinál. 2010 és 2014 eleje között 1500–1600 milliárd forint között stagnált az állomány, azóta viszont intenzíven növekszik. Ebben szerepet játszhat az is, hogy tavaly elindultak az adókedvezménnyel támogatott nyugdíjbiztosítások, amelyek friss pénzeket hoznak a biztosítóknak, de az is, hogy a kedvező piaci folyamatok miatt nő az eszközök árfolyama.
A klasszikus életbiztosításoknál egyelőre nem látszik a trendforduló, a tartalékok nem egészen 630 milliárd forinton álltak félévkor. A vegyes életbiztosítási szerződések száma azonban a legutóbbi időkig gyorsan csökkent, a lejáró szerződések után kivett összegeket pedig az új befizetések nem mindig képesek pótolni. A unit linked tartalékok viszont újabb csúcsra kerültek az idén. Június végén ezekben az alapokban 1157,6 milliárd forint volt, 100 milliárddal több, mint egy évvel korábban.
A nem életbiztosítások tartalékai félévkor 471,5 milliárd forinton álltak, ami 1,4 százalékkal több a tavalyinál. A vagyonbiztosítási tartalékok az év végén általában jóval alacsonyabbak, mert a legtöbb éves díj az év elején folyik be, miközben a kifizetések folyamatosak. Az élet- és nem életbiztosítások összes tartalékai 2145,8 milliárd forinton – historikus csúcson – álltak.
Csúcsra ért a biztosítók eszközeinek az állománya is. Hazai befektetésekben a cégek csaknem 1835 milliárd forintot tartottak, 57 százaléka magyar állampapír volt. A többi hazai kötvényből csaknem 200 milliárd forintért vásároltak, magyar részvényekben viszont alig 50 milliárd forintot tartanak a biztosítók. A befektetési alapokat részesítik előnyben, amelyekbe 400 milliárd forintnál is többet fektettek. A külföldi befektetések értéke először haladta meg az 500 milliárd forintos határt, a zöme befektetési alapban volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.