BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A BÉT blue chipjei közül csak egynél nem kell csökkenést várni

Elakadt az utóbbi napokban a Budapesti Értéktőzsde BUX indexének szeptember végén indult emelkedése, a 22 112 közelében elhelyezkedő egykori támasz jelenleg ellenállásként funkcionál. Ha a jegyzés lepattan innen, akkor a kialakult lokális csúcs – az augusztus 6-án kialakult előzővel együtt – ismét meghatároz egy csökkenő trendet, amely az indexet újra a 20 370 közelében lévő támasz irányába terelheti. A csökkenés a januárban indult, a korábbiaknál kevésbé meredek emelkedő trend vonalában akadhat el, körülbelül ott, ahol egy korábbi támasz is húzódik (21 232). Ha viszont a jegyzés átjut felfelé az ellenálláson, akkor az emelkedés az április végén indult csökkenő trend közelébe (22 600) folytatódhat.

A Mol-részvények árfolyam-emel­kedése elakadt, mielőtt teljesen betöltötte volna a 13 700–13 495 között kialakult rés megmaradt darabját. Miután a jegyzés 13 460 közeléből ismét lefelé indult, a létrejött lokális csúcs az augusztus elején kialakult korábbival együtt egy újabb csökkenő trendet is kijelölt, amely a jegyzést ismét a 12 000-es szint irányába tereli. Tartósabb emelkedéshez arra lenne szükség, hogy a jegyzés meghaladja a legutóbbi lokális csúcsot, ez esetben a két még meglévő rés felső széle jelölhető meg lehetséges ellenállásként (13 700, 14 235).

Az OTP Bank részvényeinek árfolyam-emelkedése ismét elakadt annak a csökkenő trendnek a vonalában, amely 2015 áprilisában indult, és egy olyan háromszög átfogóját alkotja, melynek területét leggyakrabban a háromszög vízszintes oldala felé hagyja el a kurzus (jelen esetben lefelé). Esetünkben a vízszintes oldalt az 5230 közelében húzódó támasz adja. Háromszögünk egyébként az árfolyam eddigi alakulása alapján eléggé nagy kiterjedésűnek mondható. December második felében a kurzus belép abba az idősávba, amikor a legnagyobb annak az esélye, hogy lefelé elhagyja az alakzatot. A háromszög magasságából adódóan ez közel 800 pontnyi további csökkenést jelenthet. Ha mostanában sikerülne kilépni a csökkenő trendből, akkor az emelkedés útjában az első lehetséges akadály 5920 közelében húzódna.

A Richter Gedeon árfolyama emelkedő trendcsatornában halad felfelé, ennélfogva elsődlegesen továbbra is emelkedésre számítunk. Lehetséges akadályok a korábbi lokális csúcspontok alapján jelölhetők ki 4780 és 4987 közelében. A trend megtörésére 4580 alatti zárások figyelmeztetnének, ekkor a jegyzés ismét a 4300-as szintet vehetné célba.

A Magyar Telekom részvényeinek esetében az árfolyam továbbra sem tudott kilépni a június elején indult csökkenő trendből. A jegyzés jelenleg a legutóbbi minimum (375) irányába mozog. Távolabbi cél a hosszabb távú emelkedő trend vonala lehet 365-nél. Hosszabb távon pozitív jel, hogy a kurzus egy csökkenő ék alakzat területén halad.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.