Elakadt az utóbbi napokban a Budapesti Értéktőzsde BUX indexének szeptember végén indult emelkedése, a 22 112 közelében elhelyezkedő egykori támasz jelenleg ellenállásként funkcionál. Ha a jegyzés lepattan innen, akkor a kialakult lokális csúcs – az augusztus 6-án kialakult előzővel együtt – ismét meghatároz egy csökkenő trendet, amely az indexet újra a 20 370 közelében lévő támasz irányába terelheti. A csökkenés a januárban indult, a korábbiaknál kevésbé meredek emelkedő trend vonalában akadhat el, körülbelül ott, ahol egy korábbi támasz is húzódik (21 232). Ha viszont a jegyzés átjut felfelé az ellenálláson, akkor az emelkedés az április végén indult csökkenő trend közelébe (22 600) folytatódhat.
A Mol-részvények árfolyam-emelkedése elakadt, mielőtt teljesen betöltötte volna a 13 700–13 495 között kialakult rés megmaradt darabját. Miután a jegyzés 13 460 közeléből ismét lefelé indult, a létrejött lokális csúcs az augusztus elején kialakult korábbival együtt egy újabb csökkenő trendet is kijelölt, amely a jegyzést ismét a 12 000-es szint irányába tereli. Tartósabb emelkedéshez arra lenne szükség, hogy a jegyzés meghaladja a legutóbbi lokális csúcsot, ez esetben a két még meglévő rés felső széle jelölhető meg lehetséges ellenállásként (13 700, 14 235).
Az OTP Bank részvényeinek árfolyam-emelkedése ismét elakadt annak a csökkenő trendnek a vonalában, amely 2015 áprilisában indult, és egy olyan háromszög átfogóját alkotja, melynek területét leggyakrabban a háromszög vízszintes oldala felé hagyja el a kurzus (jelen esetben lefelé). Esetünkben a vízszintes oldalt az 5230 közelében húzódó támasz adja. Háromszögünk egyébként az árfolyam eddigi alakulása alapján eléggé nagy kiterjedésűnek mondható. December második felében a kurzus belép abba az idősávba, amikor a legnagyobb annak az esélye, hogy lefelé elhagyja az alakzatot. A háromszög magasságából adódóan ez közel 800 pontnyi további csökkenést jelenthet. Ha mostanában sikerülne kilépni a csökkenő trendből, akkor az emelkedés útjában az első lehetséges akadály 5920 közelében húzódna.
A Richter Gedeon árfolyama emelkedő trendcsatornában halad felfelé, ennélfogva elsődlegesen továbbra is emelkedésre számítunk. Lehetséges akadályok a korábbi lokális csúcspontok alapján jelölhetők ki 4780 és 4987 közelében. A trend megtörésére 4580 alatti zárások figyelmeztetnének, ekkor a jegyzés ismét a 4300-as szintet vehetné célba.
A Magyar Telekom részvényeinek esetében az árfolyam továbbra sem tudott kilépni a június elején indult csökkenő trendből. A jegyzés jelenleg a legutóbbi minimum (375) irányába mozog. Távolabbi cél a hosszabb távú emelkedő trend vonala lehet 365-nél. Hosszabb távon pozitív jel, hogy a kurzus egy csökkenő ék alakzat területén halad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.