Ahhoz, hogy a jövőben képződő hozamokat is kamatadó- és ehomentesen vehesse fel a befektető, még december 31. előtt írásban rendelkeznie kell erről. Részleges kivétel a számláról nem megengedett, a teljes állományt tovább kell vinni. Ehhez nyitni kell az idénre egy másik TBSZ-t, amelyre a pénz kerül majd.
Tovább lehet persze úgy is vinni a megtakarítást, hogy az ügyfél jövőre nyit újabb TBSZ-t, ekkor azonban ki kell várnia a gyűjtőév végét, hogy elkezdődjék a kamatadó-mentességhez szükséges ötéves periódus, vagyis 2021 helyett csak 2022-ben veheti fel ismét közterhek nélkül a befektetései nyereségét.
A K&H-nál egyébként a 2010-ben TBSZ-t nyitó ügyfelek 72-73 százaléka tartotta meg mostanáig a tartós befektetését. A hozam egy átlagos számlán viszonylag magas lehet, hiszen az elmúlt öt év a tőkepiacok szempontjából kedvezően alakult. A K&H egy példát is hozott: aki öt évvel ezelőtt az alapkezelő egyik óvatos vegyes alapjába fektetett 3 millió forintot, összesen 1,354 millió forintnyi hozamot ért el mostanáig. Ebből csaknem 300 ezer forintot tenne ki a kamatadó és az eho, egy normál számlán. .
A K&H Alapkezelő befektetési alapokban kezelt vagyona nemrég lépte át az ezermilliárd forintos lélektani határt. A befektetési alapok iránti kereslet a cég szerint megmaradhat a jövőben is, ezt támogatja az alacsony kamatszint, a jövedelmek növekedése és a hitelterhek csökkenése. Az állampapírok továbbra is komoly konkurenciát jelentenek az alapkezelőknek – mondja Horváth István, az alapkezelő befektetési igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.