Simola József, a Mol-csoport pénzügyi vezérigazgató-helyettese az MTI-nek kifejtette: eredetileg 500 millió eurót célzott meg az olajipari konszern, azonban a többszörös túljegyzés miatt 750 millió euróra emelték a kötvénykibocsátás összegét.
A 7 éves futamidejű kötvények 2,625 százalékos éves kamattal és 2,75 százalékos hozammal rendelkeznek. A pénzügyi vezérigazgató-helyettes megerősítette azt is, hogy az új kibocsátás az olajcég kötvénykötelezettségeinek refinanszírozására szolgál.
Simola József úgy vélte, hogy a jelenlegi olajiparági környezetet és bizonytalanságot figyelembe véve a csütörtöki tranzakció pozitív mérföldkőnek számít, a kötvénybefektetők részéről hosszú távú bizalom megszavazását jelenti a Mol felé. Emellett azon döntést is megerősíti, amellyel év elején az igazgatóság megszüntette a Magnolia ügylet 610 millió euró értékű, lejárat nélküli finanszírozási struktúráját - tette hozzá.
Megjegyezte, hogy regionális és iparági összehasonlításban is kiemelten alacsony kupon mellett tudta a Mol kibocsátani a kötvényt. Példának megemlítette, hogy lényegesen kedvezőbb kondíciókat ért el, mint a Horvát Villamos Művek (HEP), valamint a horvát állam.
Ortutay Zsuzsanna, a Mol-csoport treasury igazgatója a Fitch Ratings minősítéséről úgy nyilatkozott: a kötvény hitelminősítése megegyezik a Mol, mint kibocsátó kockázatával, mivel semmilyen speciális biztosítékot nem kapnak a kötvénytulajdonosok.
A Fitch márciusi döntésével kapcsolatban azt mondta: az, hogy a hitelminősítő stabilra javította a Mol osztályzati kilátását az olajipari vállalat szolid üzleti modelljének elismerése, valamint igazolja, hogy a Mol üzleti eredménye sokkal kevésbé kitett az olajár-ingadozásnak, a vállalat egyensúlyban tudja tartani költéseit és beruházásait.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.