Az elemzés kiemeli: fontos a trendeket perspektívába helyezni, a múltbeli adatok vizsgálatából például kiderül, hogy a kínai rézkészletek emelkedése az év ezen időszakában egyáltalán nem szokatlan, sőt részben a januári hitelbővülés is magyarázhatja. Emellett pedig az is hatással lehetett a folyamatra, hogy a múlt év végén a piaci szereplők a kínai jüan leértékelődésére spekuláltak, és előrehozták vásárlásaikat. Ezek alapján a szakértők úgy látják, nem kell még temetni a színesfémet.
A kilátások kapcsán a szakemberek megvizsgálták a határidős piacokat is, idén január óta sokáig magasabbak voltak a 3 havi határidős árak az azonnali áraknál (contango), a trend azonban mostanra megfordult, a spot ár alá került a 3 havi határidős árfolyam (backwardation). Az azonnali szállítás későbbi határidőre való szállítással szembeni preferenciája az elemzés szerint pozitív jel. A szakértők azt is kiemelik, hogy az azonnali szállítások helyi árakra rakodó felára Sanghajban csökkenésnek indult.
Középtávú, 2016–2018-ra vonatkozó várakozásuk továbbra is mérsékelten pozitív, az idén a kínai rézkereslet a múlt évhez mérten 2,5 százalékkal nőhet, szemben a globálisan várt 1,9 százalékos növekedéssel, az időszakban a réz piaca a szakértők szerint nagyjából egyensúlyban lehet kereslet-kínálat tekintetében. Sok piaci szereplő azonban jóval pesszimistább a rézzel kapcsolatban, legutóbb több kitermelő vállalat felső vezetője is kedvezőtlenül nyilatkozott a kilátásokról, ami szerepet játszhatott abban, hogy az árfolyam egyhavi mélypontra esett. A Mantos Copper vezetője a santiagói CESCO rendezvényen például arról beszélt, hogy a réz ára rövid távon tovább eshet. Az eseményen megkérdezett 16 szakértő pedig 2017-re átlagosan 4000 dolláros árat jósol tonnánként, ez 14 százalékkal alacsonyabb a jelenlegi árnál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.