Holnaptól új rendszerben, a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. (NHKV) irányítása és felügyelete alatt gyűjtik a lakossági hulladékot a helyi közszolgáltatók. A számlákat viszont az NHKV küldi majd ki, és hozzá folyik be a pénz is, hogy – utófinanszírozással – kifizethesse belőle a közszolgáltatókat. Utóbbiaknak megváltozik a díjazásuk is: kapnak egy alapdíjat, arra egy mozgó részt, amelynek a nagysága azon múlik, hogy milyen minőségben végzik a munkájukat, mennyi újrahasznosítható anyagot válogatnak ki, és azt mennyire készítik elő feldolgozásra.
A közelgő változások miatt az elmúlt hónapokban fennállt a veszély, hogy hulladékgyűjtők sora hagy fel a lakossági szolgáltatással. Többen attól tartottak ugyanis, hogy az új rendszerben NHKV-tól az eddigi bevételüknél kevesebbet kapnak vissza, az új szabályok kínálta bevételnövelési lehetőséggel pedig nem tudnak élni, mert nincsenek meg hozzá a berendezéseik. Ráadásul holnaptól a költségeik is nőnek, mert már a műszaki hulladék lerakása után is fizetniük kell a tonnánkénti hatezer forintot.
A lakossági kéményseprés viszont holnaptól biztosan átrendezők. A feladatot 1835 településen, összesen 15 megyében veszi át az OKF. Hajdu Márton tűzoltó alezredes szóvivőtől megtudtuk, az OKF felvette a körülbelül 1,8 millió kémény ellenőrzéséhez szükséges szakembereket, és beszerezte az induláshoz szükséges eszközöket. Holnaptól működik a szervezet kéményseprést koordináló egysége, és megnyitják az új ügyfélszolgálatait. Az önkormányzatok január végéig dönthettek kéményseprő-szolgáltatásuk sorsáról. A feladatot Budapest, Fejér, Tolna, Vas és Zala megye, továbbá legtöbb településén Baranya, Bács-Kiskun, Csongrád és Békés megye is megtartotta magának, a többi átadta a területileg illetékes katasztrófavédelmi igazgatóságnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.