Bár a teljes költségmutató (TKM) egy modellszámítás, és nem a saját szerződésünk konkrét paramétereit mutatja meg, jó kiindulási alap lehet ahhoz, hogy egyes termékek költségterhelését összehasonlíthatóvá tegye. Alsó értéke azt a költségszintet mutatja meg, amelyet egy egyszerűbb, jellemzően pénzpiaci, rövidkötvény-eszközalap igénybevételekor kell kifizetnünk a teljes termékre, felső értéke komplexebb: többnyire az alapok alapja konstrukcióban működő, aktívan kezelt és/vagy nemzetközi részvényalapok választásakor fizetendő teljes költséget jelenti.
Ha a legnagyobb biztosítók weboldalán legjobban reklámozott, rendszeres unit-linked termékeihez elérhető legolcsóbb és legdrágább eszközalapok múltbéli, indulástól számított hozamát jövőben elérhető hozamnak feltételezzük – vagy a jelenlegi költségeket múltbélinek –, rájöhetünk: többnyire nem igaz, hogy a többletköltséget megérné kifizetni egy kockázatosabb és drágább eszközalapra (az összehasonlítást megnehezíti, hogy az eszközalapok bruttó árfolyamait nem ismerjük).
Végül érdemes megjegyezni, hogy az összehasonlítás múltbéli hozamokat és jelenbéli költségeket tartalmaz, nincs garancia arra, hogy a jövőben is ilyen számokat produkálnak az alapok. Rövid és középtávon főleg a pénzpiaci és rövidkötvényalapok hozama csökkenhet, a múltban pedig a termékek által felszámított költség is többnyire más volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.