Ha nyugdíjcélú megtakarításunk költségein szeretnénk spórolni, a legjobb megoldást a nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ) jelentheti, ahol a számlavezetési költség és sokszor a tranzakciós költségek is jellemzően alacsonyabbak, mint más megtakarítási formáknál. Nem feltétlenül kell nekünk kezelnünk a megtakarításunkat, hiszen az összes előtakarékossági számlán hozzáférhetünk az Európai Gazdasági Térségben kibocsátott, aktívan kezelt, abszolút hozamú alapokhoz. Sokszor előfordulhat viszont, hogy ezek az alapok vagy nagyon drágák, vagy pedig csak prémium/privátbanki ügyfeleknek elérhetők.
A Raiffeisenen kívül mindegyik nagybanknál nyithatunk NYESZ-számlát, az abszolút hozamú alapok kínálata és költségei viszont rendkívül eltérőek. Vannak olyan szolgáltatók, amelyeknél csak saját alapok érhetők el. Az Erste kínál hazai erstés és külföldi ESPA-s alapokat. Két abszolút hozamú alapjuk van, egy kötvény- és egy alternatív befektetési politikával, költségeik viszont rendkívül kedvezők: előbbit 600 forintért vehetjük és adhatjuk el, míg utóbbinak 1,25 százalék a vételi költsége, az eladásért pedig nem kell fizetni. Hasonló a helyzet az OTP alapjaival is, abszolút hozamú alapjaik házon belüliek (bár kiemelt ügyfeleik UBS-es alapokat is elérhetnek), vételkor 210–429 forintot, eladáskor pedig 638–1276 forintot kell fizetnünk, akár Suprát, akár G10-et vagy EMDA-t akarunk venni. A K&H-nál egy ilyen alap van, a K&H Szikra, 500 forintért lehet venni, 500 forintért lehet eladni az alapot.
Más pénzintézeteknél saját alapok mellett külsős szolgáltatók befektetési jegyei is elérhetők. A CIB aegonos, concorde-os, OTP-s és számos külföldi alapkezelő alapjait is árulja, a minimumköltségek viszont relatíve magasak: forintos alapoknál maximum 2 százalék, de minimum 10 ezer forint vételkor, 3000 forint eladáskor. Eurós alapok esetén maximum 2 százalék, de minimum 30 euró vételkor, 10 euró eladáskor, dolláros alapoknál pedig maximum 2 százalék, minimum 100 dollár a vétel költsége, 10 dollár az eladásé. Az UniCreditnél a Pioneer Regattát díjmentesen lehet venni és 1 százalékért, maximum 2000 forintért eladni, míg az Absolute Return alapot akciósan most 1 százalékért, máskor egyébként 3 százalékért lehet megvenni, a jegyek visszaváltása díjmentes. Más alapkezelők (OTP, Aegon, Concorde, Dialóg, Sovereign PB) alapjait 3000 forintért lehet venni, ugyanennyiért eladni. Az MKB saját abszolút hozamú alapjait díjmentesen adja, és devizás alapjainál éven belül 0,5 százalék a visszaváltás költsége, míg az OTP, Concorde és privátbanki alapjainak 1-2 százalék a vételi és eladási díja. A Budapest számláján az abszolút hozamú saját alapokat díjmentesen vehetjük, az eladásért ezer forintot kell fizetni, s elérhetőek itt a Franklin Templeton alapjai is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.