Nevetségessé tette a fedezeti alapok (hedge fundok) kezelőit az idei év – írja elemzésében a Bloomberg. A nyugdíjalapok, Warren Buffett befektetési guru és a hedge fundok kezelői is kínos magyarázkodásra kényszerültek. Olyan neves portfóliókezelők, mint Ray Dalio vagy John Paulson is kisebb-nagyobb veszteséget könyvelhetnek el az alapjaikban, mások – például Jason Mudrick – az árupiaci ralin értek el nyereséget.
A makrotrendekre fókuszáló fedezeti alapok igen hektikus évet zárhatnak. Ezek a stratégiák általában nem váltak be az idén, bár Donald Trump győzelme az amerikai elnökválasztáson néhány alap számára kedvező fordulatot hozott. A Brevan Howard Asset Management vagy a Rubicon Fund Management annyit nyert novemberben, amellyel le tudta dolgozni a korábbi hónapok hatalmas esését.
Az év legnagyobb nyertesei és vesztesei egyaránt a részvények esésére és emelkedésére fogadó hedge fundok közül kerültek ki. Ez a stratégia átlagosan 2 százalékos nyereséget hozott 11 hónap alatt a Hedge Fund Research Inc. adatai szerint. A 9,2 milliárd dollárt kezelő Lansdowne Developed Markets Fund viszont 18 százalékot esett, de ez is eltörpül a Crispin Odey alapjától, amely 48 százalékot bukott. Ugyanez az alap egyébként több mint 20 százalékot nyert a nyáron mindössze két nap alatt a Brexit-szavazás után, ám ahogy helyreálltak a részvényárfolyamok, gyengülni kezdett. A Blackstone Group 1,8 milliárd dolláros Senfina Advisors alapja feleennyit, 24 százalékot bukott november végéig. Voltak azonban nagy nyertesek is. A Proxima Capital Management csupán novemberben 14 százalékot keresett a befektetőknek, az idei év egészében pedig már 44 százalékos pluszban áll. A Senvest Management pedig a legnagyobb alapjával csaknem 20 százalékos hozamot ért el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.