Eredetileg 35 százalékos diszkonttal, 11,65 euróért hirdették meg a papírokat, az árfolyam azóta 30 centtel 15,6 euróra mérséklődött. A jegyzés sikere garantálható volt, hiszen előzetesen mind a bankban 9,9 százalékos részesedéssel bíró Katar, mind a 4,8 százalékos pakettel rendelkező kínai HNA csoport jelezte részvételi szándékát. A jegyzésre jogosult részvényesek 70-80 százaléka élt vételi jogával – írja a Reuters.
Az összesítést előreláthatóan ma végzik el, és várhatóan nyilvánosságra hozzák azt is, ki milyen mértékben vett részt az akcióban. A Marketwatch úgy értesült, hogy az amerikai intézményi befektetők nagy érdeklődést mutattak a tőkeemelés iránt és nagy mennyiségben vásárolhattak a részvényekből, szemben az utóbbi két hasonló ügyleten nagyot bukó, ezért most szerényebb aktivitást jelző európai társaikkal.
A 8 milliárd eurós forrásbevonásra azért volt szükség, hogy megerősödjön a Deutsche Bank ellenálló képessége, a tőkemegfelelési mutatója pedig 14,1 százalékra emelkedjen. A bank szerkezeti átalakítását 2015 nyara óta menedzselő John Cryan vezérigazgató egy tegnapi berlini pénzügyi konferencián a tőkeemelést nem érintette, azt viszont hangsúlyozta, hogy a DB nem készül felvásárlásokra. Tavaly nyáron a most 7800 fős leépítést bejelentő Commerzbankkal kezdtek tapogatózó fúziós tárgyalásokat, de ezeket felfüggesztették arra az időre, amíg a két hitelintézet nem végez saját átalakítási programjával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.