Az indexkosárban szereplő 16 cégből 10 tett közzé első negyedéves beszámolót az elmúlt hetekben. Az adatok önmagukért beszélnek: az árbevételi soron összességében 27 százalékos növekedés volt a 2016-os év azonos időszakához képest, a 10 cég adózott eredménye még ennél is dinamikusabban, 39 százalékkal nőtt éves összevetésben. Ráadásul nem egy-két társaság kiugró teljesítménye húzta fel a kumulált adatot.
Nagyon erős negyedévről számolt be az OTP, a Mol és a Richter is. Az OTP-nél azon túl, hogy a nettó profit több mint ötven százalékkal volt jobb az egy évvel korábbinál, kétszerese lett az elemzők által előre jelzett értéknek. Kisebb százalékos adattal, de hasonló teljesítményt mutatott a Mol, az olajtársaság minden üzletága jól húzott. A Richter árbevétele negyedével, nettó profitja bő 70 százalékkal ugrott a 2016-os első három hónap adataihoz képest. Nem lehettek maradéktalanul elégedettek a negyedik blue chip teljesítményével a részvényesek: bár az árbevétel a bázist és mérsékelten a várakozásokat is fölülmúlta, a Magyar Telekom adózott eredményéről ennek épp az ellenkezője mondható el.
A kisebb cégek közül a CIG és a Zwack két számjegyű árbevétel-növekedést ért el, profitját e két cég mellett a Grafisoft Park és a Rába is ilyen nagyságrendben volt képes hizlalni. (A Zwack pénzügyi éve április 1-jétől, március 30-ig tart, az adatok a teljes 2016–2017-es üzleti évre vonatkoznak.) Nyereségcsökkenésről csupán az ANY Biztonsági Nyomda adott számot az idei első beszámolójában.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX az év eddig eltelt részében szűk 7 százalékkal emelkedett. A beszámolókban közölt adatok támogathatják a további áremelkedéseket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.