Az elmúlt másfél hónapban folyamatos erősödést láthattunk a forint piacán mind az euróval, mind a dollárral szemben. A hazai külkereskedelmi mérleg folyamatos többlete, az államadósság kedvező finanszírozási feltételei, illetve az erőteljes gazdasági növekedés továbbra is támogathatják a forint erősödését, ám lassan olyan szintek közelébe érkezünk, ahol érdemes lehet elgondolkodni akár hosszabb távra szóló devizavételen is.
Az euró-forint jegyzésében 305,50-nál található egy kulcsszint, amennyiben a kurzus a következő napokban nem emelkedik vissza e fölé, további csökkenés, azaz forinterősödés jöhet, elsőként a 303-as, majd a 300-as szint lehet az, amit ha megérint a keresztárfolyam, fordulat állhat be a mozgásban.
A dollárral szemben még többet tudott erősödni a forint, aminek oka elsősorban az volt, hogy az Európai Központi Bank hamarosan elmozdulhat a jelenlegi, ultralaza monetáris politikai álláspontról, miközben a Fed – a gyengébb amerikai gazdasági adatok és a csökkenő infláció miatt – lassíthat a kamatemelési lépéseken, és egyelőre Trump sem tudott olyan érdemi intézkedéseket tenni, amelyek erősíthetnék a dollárt. A dollár-forint árfolyamban 250-nél lehet az első olyan szint, ahol érdemes elgondolkodni a dollárvételen, mivel 2014 őszén, a nagy dollárerősödési hullámban is ott volt egy meghatározó érték.
Fordulatot hozhat a devizapiacon az augusztus 24–26-i Jackson Hole gazdasági szimpózium, ahol mind az EKB, mind a Fed részéről érkezhetnek olyan üzenetek, melyek közvetve a forint piacára is jelentős hatással lehetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.