Hosszú lejtmenetre küldte a 2016. június végi Brexit-szavazás az angol fontot, ám az elmúlt hetekben úgy látszik, hogy a végéhez ért a gyengülő trend. A Brexitet övező bizonytalanságot jellemzően nem szereti a piac, ám a gazdasági folyamatok alakulása az elmúlt hónapokban a font malmára kezdte hajtani a vizet.
A munkanélküliségi ráta folyamatosan csökken, már a válság előtti szintek alatt jár a mutató. Ennek ellenére az Egyesült Államokhoz hasonlóan a bérek növekedési üteme továbbra is csupán 2–2,5 százalék között mozog év/év alapon. Ami azonban eltér az egyesült államokbeli helyzettől, az az, hogy az Egyesült Királyság esetében felütötte fejét az infláció. Ez főként a Brexit óta leértékelődő fontnak volt köszönhető, a pénz gyengülése az importált termékek árán keresztül a maginflációba is begyűrűzött. Az augusztusi inflációs adat 2,9 százalékos növekedést mutatott év/év alapon, meghaladva a bérek növekedési ütemét és a Bank of England 2 százalékos inflációs célját. Ez pedig már a jegybankot is arra sarkallta, hogy szeptember 14-i ülésén felkészítse a piacot: rövid távon az alapkamat emelése várható. Ezzel pedig erősödésnek is indult a font, ami egyébként már önmagában is segíthet az infláció mérséklésében.
Miközben az Egyesült Királyságban a jegybank a fontot erősítené, addig idehaza a Magyar Nemzeti Bank lazító lépései éppen gyengítik a forintot. Emiatt érdemes kihasználni ezt az alkalmat font-forint pozíció felvételére. A font a forint ellenében rövid távon feltehetően a short pozíciók zárása miatt túlvetté vált, ráadásul a 200 napos mozgóátlag is akadályt képez a további emelkedés előtt. Így kis tétovázásra számíthatunk a következő napokban, majd, ha ismét megindul az emelkedés, megnyílhat a tér a 377 forintnál lévő technikai szint felé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.