A FuturAqua kurzusa bő egy hónapon át tesztelte a 40 forintos lélektani szintet, majd az elmúlt napokban nemcsak azt törte át, hanem az 50 forintosat is, így immár 60 forint közelében jegyzik a papírt. Erre azonban aligha szolgálhat elégséges magyarázattal, hogy a részvényesek kedvezményes áron vásárolhatnak ásványvizet a társaság kútjaiból, de még a távoli horizonton kirajzolódó víztőzsde víziója sem indokolna ilyen lendületes ralit.
Sőt, fundamentális alapon közelítve inkább az eladói oldalon várhatnánk tolongást. Itt van mindjárt a szerdára meghirdetett rendkívüli közgyűlés, amelynek mindkét napirendi pontja első ránézésre legalábbis érthetetlen. A társaság állandó könyvvizsgálója most teszi meg észrevételeit a nemzetközi számviteli standardok (IFRS)szerinti konszolidált 2016-os beszámolóhoz, amit ezután el is fogadhat a testület. Ezeken jó esetben már tavasszal túlestek a tőzsdei cégek.
A képbe kerüléshez érdemes visszalapozni a kibocsátói közleményekben. Ebből kiderül, hogy az április 29-i évi rendes közgyűlésen a könyvvizsgáló azzal utasította vissza a 2016-os beszámolóról való véleményalkotást, hogy csak egy nappal korábban kapta meg a beszámolót, ezért nem tudott elegendő és megfelelő bizonyítékot szerezni a könyvvizsgálói vélemény kialakításához. Annyit viszont sebtében is megállapított, hogy a cég pénzügyi kimutatásai hézagosak.
A társaság féléves jelentése sem volt túl biztató, reményt keltő lehet ugyanakkor a befektetők számára a HYD Pharma Zrt.-vel még tavaly aláírt megállapodás, amely egy DDW- (csökkentett deutériumtartalmú víz) hatóanyagú, daganatellenes készítmény klinikai kutatásának előkészítését célozza. Partnerük, a HYD Pharma Szlovákiában már korábban megkapta az etikai hozzájárulást két kórházban a DDW humán klinikai vizsgálatához, ezt az országos hatóság is jóváhagyta. Az első fél évben Szerbiában is elindították az engedélyeztetési procedúrát, mivel a klinikai vizsgálathoz, szükséges betegszám bevonásához minimálisan öt-hat centrum kell.
A FuturAqua tevékenysége egyre inkább eltolódik a kutatás-fejlesztés irányába, míg a korábban jelentős termelés visszaszorult. A két törzskönyvezett ásványvízkút üzemeltetési és kitermelési jogával rendelkező Olup Aqua leánycégnél az idei év első fél évében nem volt érdemi kitermelés, és a korábban ígéretesnek tűnő vízkvótautalványok kibocsátását sem folytatják. A víztőzsdéről ugyan nem mondtak le, de ettől középtávon aligha várható áttörés. Az ígéretes HYD-projektnek pedig egyelőre nincs mérleghatása. Szerencsére költségoldalon sem, mert a félmilliárdos projekt indulásához szükséges 80 millió forintot a FuturAqua két nagytulajdonosa tette be a kalapba.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.